В Україні може з’явитися ще один вихідний — Зеленський вносить у ВР проєкт закону

день державності україни, може з'явитись ще один вихідний, нове свято

Президент Володимир Зеленський вносить до парламенту проєкт закону про визначення вихідним Дня державності України, яке відзначатиметься 28 липня.

Про це він заявив під час виступу на урочистому засіданні Верховної Ради, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Я підписав указ про відзначення Дня української державності і вношу на ваш розгляд проєкт закону, за яким він має бути вихідним днем», – сказав Зеленський.

Раніше у вівторок під час урочистостей з нагоди Дня незалежності Президент підписав указ про відзначення зародження української державності у День хрещення Київської Русі-України, 28 липня.

“Ми спадкоємці державності, яка існувала понад тисячу років тому. І ми починаємо відзначати день української державності. Її точною відліку ми вважаємо рік заснування Києва – столиці Київської Русі-України, яку недармно називають містом, де все починається. Тут починалося православ’я, тут взяла початок старослов’янська мова, правонаступницею якої є сучасна українська мова. Тут почалася і наша державність. Зародження нашої державності ми будемо відзначати у день розквіту нашої державності – у День хрещення Київської Русі-України”, – сказав президент у виступі. 

Слід зауважити, що День Хрещення Київської Русі-України святкують в Україні щорічно 28 липня – це день пам’яті святого рівноапостольного князя Володимира.

  •   

Рекомендовано для Вас