У Білій Церкві відкрили фармзавод за $75 млн з виробництва препаратів з плазми крові

20 вересня в Білій Церкві відкрили сучасний завод з виготовлення життєво важливих медикаментів з плазми. Обіцяють: ліків вистачить не тільки українцям, їх також будуть експортувати.

Тут вироблятимуть альбумін (препарат для відновлення і підтримки циркуляції крові при пораненнях і травмах), імуноглобулін (білки крові) і фактор VIII (препарат для хворих на гемофілію). Про це повідомив на відкритті глава ради директорів групи компаній Biopharma Костянтин Єфименко.

Рівень оснащення і технологій на білоцерківському заводі – надвисокий. Такий завод – єдиний у Східній Європі, а у світі таких підприємств – не більш десяти. Інвестиції у виробництво склали $ 75 млн.

Проектна потужність підприємства дозволяє переробляти до одного мільйона літрів плазми на рік. Такий обсяг повністю забезпечить внутрішні потреби країни в продуктах крові. 

Потужність переробки становить від 250 тис. до 1 млн л плазми на рік.

За попередніми оцінками компанії, завдяки такому виробництву за найближчі п’ять років можна збільшити експортний потенціал з 15 млн доларів до 200 млн доларів.

Крім того, виробництво дозволить здешевити закупівлі препаратів крові за рахунок вітчизняних лікзасобів і заощадити близько 100 млн доларів.

Також удвічі збільшиться обсяг податків від “Біофарма” до місцевого та державного бюджетів та досягне 300 млн грн на рік.

  •   

Рекомендовано для Вас