Студентка попросила відрахувати її через викладачку, яка принижує українську мову

студентка попросила відрахувати її, євгенія більченко, викладач університету проти української мови

Студентка першого курсу магістратури Національного педагогічного університету імені Михайла Драгоманова Марія Прошковська попросила її відрахувати через антиукраїнські меседжі її викладачки, професорки Євгенії Більченко.

Свою позицію вона виклала на особистій сторінці у Facebook. Жінка, яка навчається на факультеті філософії та суспільствознавства (спеціальність культурологія), зазначила, що так вирішила відповісти на повну відсутність реакції вишу на випади своєї педагогині проти української мови.

Професорка Більченко не поважає країну, в якій живе, працює і заробляє, мову цієї країни, вважає війну Росії проти України “громадянською війною”, демократично обрану владу – неонацистським режимом. Крім того, вона публічно заявляє про дружбу із Захаром Прилєпіним, виступає на телеканалах “ДНР”, Клименка та російському телебаченні, де розповідає про те, як її тут пригнічують. Просто у Facebook заявляє також про те, що вона разом із керівництвом університету “підтирається скаргами”, які на неї надходять”, – обурилася студентка.

Прошковська додала, що її бентежить не лише особиста позиція Більченко, а й те, що вона системно “промиває мізки” молоді, у якої викладає. За словами жінки, цим професорка займається не лише в аудиторіях, але й у лекціях, які оприлюднює на YouTube.

Я пройшла Революцію Гідності, допомагала армії та цивільним, виховую свого сина в повазі та любові до України, а тому просто не можу вчитись далі у Євгенії Більченко та в університеті, який паплюжить всі принципи державної вищої освіти і на сьомому році війни закриває очі на подібні резонансні речі. Слава Україні!” – написала Прошковська.

Зауважимо, Євгенія Більченко назвала закон про мову “опухлим лімфовузлом”, а його захисників – “фашистами”.

“Гниють економіка, регіональна і зовнішня політика, культура та освіта, медицина … У квартирах – холодно, в кишенях – порожньо, тарифи – вище даху, учні плутають Мілан із Нью-Йорком (причому, Нью-Йорк – це країна!), вуличні етнорадикали керують урядом, зовнішні глобалістичні сили керують вуличними радикалами … А цей закон – лише ланка в ланцюзі, черговий опухлий лімфовузол у тілі онкохворої американської колонії”, – зазначила Більченко.

На її думку, у такий спосіб Україна нібито прирікає себе на лузерство і випрошування того, що і так їй належить.

В іншому своєму пості Більченко назвала українців, які в коментарях заступилися за закон про мову, “фашистами”.

“Мова тут – ні до чого. За зовнішнім маркером знакової сфери ховається щось більш глибинне і страшне. Це – глибше за мовні норми і страшніше за вуличні побиття. Ім’я йому – “звичайний фашизм”. Він – у думках, у почуттях, у несвідомому”, – зазначила вона.

Пізніше Більченко записала відеозвернення до президента України Володимира Зеленського, в якому заявила, що їй загрожує звільнення з Національного педагогічного університету України імені Михайла Драгоманова.

У ролику вона поскаржилася на нібито порушення Конституції, цькування та погрози в мережі. Він з’явився на YouTube-каналі “Перший козацький”, де є багато антиукраїнських відео.

“25 січня керівництво мого університету має намір мене звільнити або погрожує мені звільненням на підставі моїх політичних поглядів. Я – українка, я – двомовна, однаковою мірою російськомовна та україномовна. Я – громадянка України, яка відчуває себе “руською”, має російську ідентичність”, – обурилася скандальна Більченко.

“Я зараз переживаю колосальне інформаційне цькування, моральні та фізичні погрози, а також погрози про звільнення і позбавлення мене, професорки, вченої та публічної особи, письменниці, громадянки України будь-яких засобів існування. Володимире Олександровичу, люди, які це роблять, – чи ставляться вони шанобливо особисто до вас? І чи ставляться вони шанобливо до Конституції України?” – додала педагогиня з українофобськими поглядами.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал: Біла Церква – БЕЗ ТАБУ

  •   

Рекомендовано для Вас