Соцопитування: на Білоцерківщині лідирує Віталій Гудзенко

Вибори Віталій Гудзенко

Вибори 2020 року увійдуть в історію як перша виборча кампанія в нових децентралізованих районах. Особливістю цих перегонів є нова процедура голосування, яка штучно створює шалену конкуренцію  всередині кожної партії. Эксперти підкреслюють: цього разу виборці можуть віддавати перевагу не стільки політсилі, скільки лідеру у її лавах. Так, за результатами соціологічного опитування на 2-му територіальному окрузі перше місце електоральних симпатій на сьогодні посідає відомий політик Віталій Гудзенко.

Про це KV повідомила соціолог Анна Федченко, посилаючись на дані соціологічного опитування серед мешканців Білоцерківського району Київщини.

“Відповіді респондентів, (з тих, хто обов’язково візьме участь у голосуванні), на питання: “Якщо б вибори в Київську обласну раду відбулися у найближчу неділю, то за кандидатів яких політичних сил Ви б проголосували?” розподілилися наступним чином: 

1. Партія “За майбутнє” (Гудзенко В.І.) – 12,9%;

2. Партія “Слуга народу” (Вихор С.А.) – 9,7%;

3. Партія “Європейська солідарність” (Глинянний Л.П.) – 8,3%;

4. Партія “Всеукраїнське об’єднання Батьківщина” (Світовенко В. В.)- 7,2%;

5.  Партія “Опозиційна платформа – За життя” (Цаплієнко О.І) – 4,1%;

6. Радикальна партія Олега Ляшка (Харута В.Г.) – 4,1%;

7. Партія Всеукраїнське об’єднання “Свобода” (Хрик В.М.) – 3,8%;

8. Партія “Удар” (Замараєв А. В.) – 2,8%;

Інші партії (“Голос” (Федін Я. В.; “Національного егоїзму” (Ярмошенко В.І.) “Україна славетна” (Рогоза А.М.) “Рідна країна” (Коробко Т. І), “Наш край” (Фурдичка М.Г.) та інші) – 10,5%. Не визначилися – 36,6 %”, – написала Анна Федченко.

За її словами, цей віртуальний рейтинг підтверджується відповідями респондентів, (з тих, хто обов’язково візьме участь у голосуванні), на питання, за кого з нижченазваних осіб і партії, які вони представляють, виборці готові проголосувати на наступних виборах у Білоцерківську районну раду, відповіді розподілилися так: Гудзенко. В.І. – 15,2%; Вахній С.П. – 7,6%; Бабенко В.М. – 5,9%; Голуб Р.Т. – 3,5%; Бачинська В.П. – 2,8%; Інші (Хрик В.М., Федорчук В.В., Мисник В.В. та інші) – 4,7%. Не визначилися – 44,4%. Не знають жодного з названих осіб – 15,9%.

Таким чином, кандидати в депутати в першу чергу змагаються не зі своїми політичними опонентами, а зі своїми однопартійцями. 

“Річ у тім, що на кожному виборчому окрузі від кожної партії зареєстровано декілька кандидатів. Тобто переможець в першу чергу повинен набрати більше голосів у свою підтримку, ніж його колеги по партії. В цьому випадку кандидат більше зацікавлений в тому, щоб його однопартійці слабо провели цю виборчу кампанію. Відповідно, він так чи інакше почне робити все щоб їх загальмувати. А в результаті партія в цілому буде “просідати” на всьому  виборчому полі. Щоб вийти з цієї ситуації, деякі партії проводять потужну агітаційну кампанію по цілому регіону або навіть країні. Але на місцевих виборах це не дуже спрацьовує, адже проблеми в районах та територіальних громадах різні. І те, що хвилює виборців у Києві, не хвилює у Жмеринці. В такому випадку спрацьовує так званий електоральний “паровоз”. Так називають потужну політичну фігуру, яка має особисту і безперечну підтримку виборців у відповідному виборчому окрузі. На своєму імені та авторитеті подібний кандидат може витягнути рейтинг партії не тільки в одному районі, а й навіть в області. Приклади такі були. Така ж картина спостерігається і сьогодні”, – прокоментував KV політичний експерт Костянтин Новопільський. 

За його словами, результати соцдослідження, проведеного у новоствореному Білоцерківському районі, підтверджують це. Адже згідно цих даних на чергових виборах депутатів Київської обласної ради у 2-му територіальному окрузі перше місце на сьогодні посідає представник партії “За Майбутнє”.  Цю людину добре знають у всьому виборчому окрузі. Це Віталій Гудзенко. 

“Іншими словами, потужні електоральні “паровози” можуть “привезти” до перемоги  і нові, ще політично нерозкручені партії. Цим і цікаві місцеві вибори. Але все ще може змінитися. До дня голосування ще більше тижня, а відсоток виборців, які ще не визначились досить великий”, – підсумував експерт.

Довідка: Дослідження проводилось соціологічною групою “Федченко Анна” з 07.10.20 по 12.10.20 у 26 населених пунктах Білоцерківського району. Всього було опитано 1186 людини старших за 18 років (статистична похибка (плюс-мінус) 2,9%). Опитування проводилося методом інтерв’ю. Вибірка квотна, багатоступінчата; репрезентативна за статтю, віком та місцем проживання.

Фото: Facebook-сторінка Анни Федченко

Олексій Вєтров

Підписуйтесь на наш Telegram-канал: Біла Церква – БЕЗ ТАБУ

  •   

Рекомендовано для Вас