РНБО ввела санкції проти Віктора Медведчука та Оксани Марченко

Санкції Медведчук

Рада національної безпеки у п’ятницю підтримала санкції проти 19 юридичних і восьми фізичних осіб.

Про це повідомив секретар РНБО Олексій Данілов повідомляє BBC.

Йдеться про громадян України Віктора Медведчука (одного з лідерів ОПЗЖ) та його дружину Оксану Марченко, Наталію Лавренюк, а також громадян Росії Костянтина Вацковського, Віталія Томченка, Сергія Лісогора, Олександра Маслюка, Михайла Попова.

Пан Данілов уточнив, що санкції проти Медведчука і Марченко накладені за статею “фінансування тероризму”.

“СБУ веде кримінальне провадження за статтею 258 ч. 5 – це фінансування тероризму”, – додав секретар РНБО.

Водночас він відмовився повідомити подробиці.

Деталі рішення будуть викладені в тексті указу Володимира Зеленського про введення цих санкці, який поки що не опублікований на сайті президента.

За українським законодавством, санкції можуть запровадити проти іноземної держави, іноземної фізичної або юридичної особи, осіб без громадянства, “а також суб’єктів, які здійснюють терористичну діяльність”.

Санкції ввели на три роки. “Накладаються на усе майно, яке є у пана Медведчука”, – зазначив секретар РНБО.

Санкції також застосовані щодо п’яти літаків, на яких були перельоти за маршрутом Київ – Москва.

“Літаки, на які накладені санкції, здійснювали свої польоти всупереч нормативно-правовим актам України”, – йдеться у повідомленні Офісу президента.

Під санкції попали і компанії, що їх обслуговували.

Уряд повністю припинив пряме авіаційне сполучення між Україною та Російською Федерацією з листопада 2015 року.

Повернути нафтопровід

Також РНБО доручила повернути у державну власність нафтопровід Самара – Західний напрямок. Територією України проходить 1 433 км нафтопроводу.

Ним користуються іноземні компанії, якими володіють громадяни України, при цьому ніякої приватизації не проходило, вважають в РНБО.

За інформацією ЗМІ, власників бізнесу пов’язують з Віктором Медведчуком.

У РНБО нагадали, що Рада ще у 2015 році доручала уряду вжити необхідних заходів для “збереження та експлуатації частини нафтопродуктопроводів”, що проходять Україною. Але цього не було зроблено.

“Унаслідок цього держвласність опинилася в руках двох власників з іноземною реєстрацією, але афілійованих з двома громадянами України”, – йдеться в повідомленні.

Тому тепер РНБО ухвалила рішення повернути державне майно народу України, а правоохоронці мають з’ясувати, як державна власність опинилася у приватних руках, зазначили в пресслужбі Офісу президента.

Також на засіданні РНБО узвалили низку рішень щодо Донбасу, але вони мають гриф “таємно”, а тому не можуть бути розголошені.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал: Біла Церква – БЕЗ ТАБУ

  •   

Рекомендовано для Вас