Результати перевірки наслідків екокатастрофи в річці Рось (Відео)

Наслідки екокатастрофи в річці Рось відповідають нормам Міністерства охорони здоров’я.

Мер дав відповідь на запитання, яке всіх турбувало. Деталі у відео.

Небезпеки для постачання питною водою жителів населених пунктів в басейні річки Рось після витоку хімікатів немає, показники якості в межах допустимої норми.

Про це заявляють в Держслужбі України з НС.

“Згідно попередніх результатів аналізу показників, хімічні, мікробіологічні та фізичні якості питної води в межах м.Біла Церква не перевищують показників, визначених Державними санітарними нормами і правилами (…), затвердженими Міністерством охорони здоров’я України”, – цитує сайт ГСЧС заступника директора департаменту організації заходів цивільного захисту відомства Олександра Лещенка.

Разом з цим, він уточнив, що відібрані проби направлені для більш детального аналізу в держпідпртємство “Научний центр превентивної токсикології, харчової та хімічної безпеки ім. Академіка Л. Медведя МОЗ України”. Орієнтовно результати цих досліджень будуть оприлюднені до кінця доби в понеділок.

За даними директора Українського гідрометеорологічного інституту Володимира Осадчого, в річці Рось, за рахунок розведення і багатокілометрового відстані, в цілому виявилося не більше 10 л отруйних речовин, оскільки небезпечні хімікати спочатку потрапили в воду річки Фоса.

“Крім того, з 5 по 10 червня в річку Рось випала велика кількість опадів, тому небезпеки для закриття Білоцерківського водозабору не існує”, – підкреслив Осадчий.

Представники Госпродпотребслужби повідомили, що пестициди, виявлені на місці події, відносяться до 3-го класу токсичності. Дані препарати переважно використовуються для боротьби з бур’янами та хворобами в посівах зернових культур.Заступник директора департаменту організації заходів цивільного захисту ГСЧС Лещенко також вказав, що в даний час візуально не виявлено фактів загибелі риби.

Раніше сьогодні з подібними обнадійливими висновками виступило керівництво Вінницької ОДА.

  •   

Рекомендовано для Вас