Рада відправила у відставку міністра охорони здоров’я Степанова

Степанова у відставку

Верховна Рада відправила у відставку міністра охорони здоров’я України Максима Степанова. За рішення проголосували 292 народні депутати.

Перед цим парламент звільнив міністра інфраструктури Владислава Криклія та міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігоря Петрашка, які подали у відставку.

Подання на звільнення міністра надійшло від прем’єра Дениса Шмигаля ще минулого тижня.

До кінця залишалося інтригою, чи знайдуться голоси для відставки. Міністр добровільно звільнятись категорично не хотів, попри те, що піти його просив президент Володимир Зеленський.

Виступаючи з трибуни, Шмигаль назвав основною причиною такої ініціативи – повільний прогрес із щепленням та поставками вакцин в Україну.

Сам Степанов у своєму виступі відзначив, що темпи вакцинації не влаштовують і його самого,  але міністр вважає, що в умовах спротиву антивакцинаторів та неконструктивної критики політиків його команда зробила все можливе.

Він також додав, що має чіткий план, як повністю подолати пандемію і побудувати дієву українську медицину: “час і ваша підтримка”, – звернувся він до нардепів. Більшість депутатських фракцій та груп у свою чергу виступили з різкою критикою дій очільника МОЗ.

Голова профільного комітету Михайло Радуцький прозвітував, що комітет на своєму засіданні 17 травня рекомендував нардепам визначатись самим при голосуванні у залі, що депутати і зробили.

  •   

Рекомендовано для Вас