Парк “Олександрія” в Білій Церкві: співачка показала мальовничі куточки

Marietta

Співачка Marietta поділилася своїми враженнями від відвідування величного дендропарку Білої Церкви “Олександрія”.

 Повідомляє Clutch.ua.

Осінь — пора краси та натхнення, пора творчих людей! І де цю красу зустріти, як не у парку? Мій наступний вибір маршруту було пов’язано саме з бажанням спілкування з природою та зустріччю із осінньою красою.

фото: lifestyle.clutch.ua

Якщо спитати будь-кого в нашій країні, які великі парки йому відомі, він одразу пригадає про парк в Умані. І це зрозуміло! Але неподалік Києва є ще одна перлина паркового мистецтва із неймовірною історією. Це Олександрія! За кількістю відвідувачів цей парк посідає друге місце після Софійського. А якщо ви плануєте одноденну подорож із Києва, то дістатися Олександрії буде набагато простіше!

Отже, всього півтори години їзди власним авто від столиці Одеською трасою — і ви у Білій Церкві. Саме тут ще в 1793 році — вдумайтесь у ці цифри! — було засновано Олександрію. Назва парку звісно пов’язана із жінкою. У ті часи, певно, так велося: називати парки на честь коханих. Станіслав Потоцький Уманський парк назвав на честь дружини Софії, а гетьман Браницький у Білій Церкві назвав свій шедевр ландшафту на честь дружини Олександрії.

Ще на ті часи парк був одним найбільшим у Європі. Його загальна площа — 300 гектарів, а довжина пішохідних доріжок — 20 кілометрів. Ландшафт Олександрії прикрашали містки, витончені архітектурні будівлі та скульптури. Деякі з них не вціліли до наших днів, але багато залишилося. Дуже цікаво було прогулятися китайським містком, побувати біля колонади під назвою “Луна” та “Руїни”.

Але головне в Олександрії — це природа. Основу парку складає дубова діброва, від якої відходять 7 алей у різні сторони. В самій діброві, серед цих велетнів почуваєшся, немов у гостях якоїсь казки… Далі можна пройти крізь поляни з березами, соснами та каштанами, які всі разом складають загальну ландшафтну композицію.

фото: lifestyle.clutch.ua

Але особливо мені сподобалося гуляти біля води. Нарешті тут, після активного літа, подорожей та роботи, можна було розслабитися та відпочити. Штучні водойми та озера в цих місцях немов дихають спокоєм. Тому прогулянка затишними алеями поблизу них була особливо приємна. Саме за цими відчуттями та емоціями відпочивальники їдуть до Олександрії.

Що ще цікавого можна побачити в парку? Парк представляє собою унікальну колекцію рослин. На його території ростуть близько 2500 їх видів, які було привезено майже з усього світу. Серед особливо рідкісних — тюльпанове дерево, магнолія Кобус, червоний дуб та інші.

Ще кілька порад для мандрівника на кшталт мене. Аби подивитися парк та вдосталь насолодитися його пейзажами, необхідно присвятити цьому день. Ми знали, що на території парку є лише один ресторан, і часто буває, що вільних місць там немає. Тому ми взяли їжу та воду із собою — й жодного разу не пошкодували про це. Осінь цьогоріч тепла, тому наш пікнік, розташований прямо на траві, був цілком комфортний. Вибравши місце неподалік двохсотрічних дубів, ми не втомлювались насолоджуватися краєвидами, які можна описати трьома словами: велич, спокій, гармонія…

фото: lifestyle.clutch.ua

Welcome to Олександрія!

Підписуйтесь на наш Telegram-канал: Біла Церква – БЕЗ ТАБУ

Рекомендовано для Вас