29 грудня відбувся запланований обмін полоненими між Україною і та підконтрольними Росії бойовиками. Сама передача полонених пройшла на контрольно-пропускному пункті “Майорське” у Донецькій області.
В результаті обміну звільнено 76 українців, серед них і білоцерківець них танкіст Богдан Пантюшенко. Про це повідомляє пресслужба Офісу президента.
Взаємне звільнення утримуваних осіб завершилося. 76 наших – у безпеці на підконтрольній Україні території. Подробиці згодом.
— Офіс Президента (@APUkraine) 29 грудня 2019 р.
Як повідомила омбудсмен з прав людини Людмила Денисова, на місці подій знаходився представник із захисту прав військовослужбовців Олег Чуйко, консультант Олександр Денисов і громадський активіст Андрій Чуйко.
Під час трансляції було озвучено список звільнених з полону українських військових. Повний список має такий вигляд:
- Володимир Воскобойнік – потрапив у полон в кінці травня 2018 року.
- Богдан Пантюшенко – потрапив у полон у січні 2015 року.
- Сергій Глондар – потрапив у полон у лютому 2015 року.
- Олександр Кореньков – потрапив у полон у лютому 2015 року.
- Кім Дуванов – потрапив у полон у травні 2019 року, коли ціла вантажівка із військовими заїхала на окуповану територію.
- Василь Жемелінський – потрапив у полон у лютому 2018 року.
- Борис Пундор – потрапив у полон у травні 2019 року, коли ціла вантажівка із військовими заїхала на окуповану територію.
- Олександр Геймур – потрапив у полон у травні 2019 року, коли ціла вантажівка із військовими заїхала на окуповану територію.
Служба безпеки України оприлюднила повний ПІБ українців, звільнених в межах обміну полоненими з так званими «Л/ДНР».
У результаті обміну на Батьківщину повернулися, зокрема: 12 військовослужбовців (три з яких знаходились у місцях позбавлення волі на території ОРДЛО з 2015 року); 64 цивільних (сімнадцять з яких утримувались з 2015–2016 років).
“Обмін — підтвердження того, наскільки важливим для Президента України є захист кожного українця, який опинився в скрутних обставинах через російську агресію”, — підкреслив голова СБУ Іван Баканов.
За його словами у таких питаннях не буває ідеальних конфігурацій. Це завжди спроба витиснути максимум із наявних можливостей. “Головне — нам вдалося досягнути результату”, — наголосив він.