На порталі “Дія” можна буде згенерувати та роздрукувати COVID-сертифікат про вакцинацію

Мінцифри фіналізує розробку функціонала. Послуга буде доступна наприкінці вересня. Доступним буде лише сертифікат вакцинації про отримання двох доз.

На порталі “Дія” можна буде згенерувати та роздрукувати COVID-сертифікат про вакцинацію. Доступним буде лише сертифікат вакцинації про отримання двох доз.

Про це у четвер, 16 вересня, повідомляє пресслужба Міністерства цифрової трансформації.

У кінці вересня ми додамо можливість отримати сертифікат на порталі “Дія”.Зараз працюємо над розробкою послуги. Завдяки цьому ще більше українців зможуть подорожувати та користуватися COVID-сертифікатом”, — розповів міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Він наголосив, що завдяки запуску послугина порталі “Дія” отримати цифровий COVID-сертифікат зможуть українці, в яких немає ID-картки чи закордонного біометричного паспорта або які не мають “Дія.Підпису” чи не користуються застосунком “Дія”.

Згенерувати COVID-сертифікат на порталі “Дія” можна буде також у декілька кліків:

  • Потрібно авторизуватися на порталі “Дія”;
  • обрати послугу “Згенерувати COVID-сертифікат”;
  • підписати кваліфікованим електронним підписом заяву на отримання сертифіката. На порталі можна скористатися як “Дія.Підписом”, який ви згенерували в застосунку “Дія”, так і будь-яким іншим електронним підписом. Як отримати електронний підпис, можна дізнатися за посиланням.
  • Після цього “Дія” надсилає запит в Електронну систему охорони здоров’я і формується сертифікат у форматі PDF.
  • його можна роздрукувати або просто зберегти файл на телефоні чи іншому пристрої та демонструвати QR-код з екрана.

За словами Федорова, наприкінці вересняна порталі “Дія” можна буде згенерувати лише сертифікат вакцинації про отримання двох доз. Згодом також буде доступний і COVID-сертифікат про отримання негативного ПЛР-тесту.

Крім цього, Мінцифри працює над розробкою і сертифіката вакцинації про часткову вакцинацію. Він буде також доступний як на порталі, так і в застосунку “Дія”.

“Уже понад 700 тисяч українців згенерували свої внутрішні та міжнародні сертифікати в застосунку “Дія” та активно користуються ними. Наші сертифікати офіційно визнані в ЄС для подорожей за кордон”,- резюмував Федоров. 

  •   

Рекомендовано для Вас