МОЗ завершить фінансування пацієнтів, які не підписали декларації з лікарями

У 2019 році на українців чекають суттєві зміни в медицині:

  • з 1 квітня Міністерство охорони може завершити фінансування пацієнтів, які не підписали декларації з лікарями;

Це не означає, що люди залишаться без медичної допомоги. Їм обов’язково її надатуть з будь-яких умов.

З 1 квітня 2019 року пропонується закінчити перехідний період, яким передбачено фінансування медзакладів первинної ланки за новою і старою системою одночасно, та повністю перейти на оплату медичних послуг за принципом «гроші йдуть за пацієнтом».

Відповідний проект Постанови Кабінету Міністрів України оприлюднено для громадського обговорення.

Вона передбачає, що в рамках медичної реформи профільне міністерство повністю ліквідує “червоний список”. Таким пацієнтам буде надано медичну допомогу в невідкладних випадках. При інших обставинах їм необхідно оформлювати декларацію.

З квітня 2019 року пацієнтам, які не обрали свого сімейного лікаря або знаходяться у відпустці чи відрядженні, сімейний лікар, терапевт або педіатр надасть безоплатно медичну допомогу у невідкладному стані, що регламентується Наказом МОЗ України від 19.03.2018 № 503. Докладніше на сайті МОЗ України

Два списки українців

Наразі в Україні існує два списки пацієнтів: “зелений” і “червоний”. Вони визначаються просто — в “зеленому” ті люди, які підписали декларації з сімейними лікарями, в “червоному” ті, хто цього не зробив.

Зараз на кожного пацієнта незалежно від підписаної декларації виділяється 370 гривень щороку. Тобто в разі прийому пацієнта лікар отримує рівну кількість коштів за кожного.

Не зволікайте з підписанням декларації з лікарем – потурбуйтеся про своє здоров’я та здоров’я своїх близьких.

Інформація управління охорони здоров’я Білоцерківської міської ради

  •   

Рекомендовано для Вас