МОЗ засекретило дані про ціну вакцини проти COVID-19, її виробників і постачальників на вимогу виробника

моз засекретило дані про вакцину, дані про ціну вакцини, засекречено ціну вакцини

Розголошення даних про вакцину може призвести до штрафів і розірвання контракту.

Міністерство охорони здоров’я засекретило дані про ціну вакцини проти Covid-19, її виробників і постачальників на вимогу виробника. Про це на брифінгу 4 березня заявила заступниця міністра охорони здоров’я Світлана Шаталова.

Роз’яснюючи для ЗМІ деталі щодо конфіденційності угод, які стосуються закупівлі вакцин, Шаталова підтвердила, що вони містять пункти про нерозголошення.

«Справді, наказ Міністерства охорони здоров’я, яким було розподілено кількості вакцин по регіонах, містить вимогу до керівників структурних підрозділів з питань охорони здоров’я областей України та міста Києва дослівно: “Забезпечити нерозголошення будь-якої інформації щодо виробників або постачальників, а також ціни на вакцини проти гострої респіраторної хвороби Covid-19″», – заявила заступниця міністра.

Така вимога зумовлена положеннями угоди, укладеної між Міністерством охорони здоров’я та спеціалізованою міжнародною організацією Crown agents, яка уповноважена здійснювати закупівлі вакцини.

«Оці жорсткі вимоги щодо конфіденційності є зовсім не примхою міністерства. Вони ініційовані саме виробниками вакцини. І за порушення таких вимог передбачені великі штрафні санкції або навіть розірвання контрактів», – додала Шаталова.

Чиновниця наголосила, що, наскільки їй відомо, «такі договори, які містять умови щодо конфіденційності, підписують усі країни світу, які централізовано здійснюють закупівлі імунобіологічних препаратів від Covid-19».

На даний час в Україну надійшла вакцина лише одного виробника – це 500 тисяч доз індійського аналога вакцини “AstraZeneca” (CoviShield).

Підписуйтесь на наш Telegram-канал: Біла Церква – БЕЗ ТАБУ

  •   

Рекомендовано для Вас