Харківська компанія просить МОЗ зареєструвати вакцину від Путіна

Російська вакцина. Коронавірус

“Біолік” звернулася до Міністерства охорони здоров’я України та Державного експертного центру МОЗ із заявою про державну реєстрацію російської вакцини від коронавірусу “Спутник V” для вакцинації українських громадян.

Про це повідомив голова політради партії “Опозиційна платформа – За життя” Віктор Медведчук.

30 грудня 2020 року харківська компанія «Біолік», яка є одним з лідерів фармацевтичної промисловості України, звернулася в Міністерство охорони здоров’я України та Державний експертний центр МОЗ із заявою про державну реєстрацію медичного препарату – вакцини від коронавіруса «Супутник V» для забезпечення вакцинації нею українських громадян, – повідомляється на сайті партії «Опозиційна платформа – За життя».

Кум Путіна говорить, що “Спутник V” є єдиною вакциною у світі, розробник якої дав дозвіл на трансферт технології та передачу українському підприємству клітинної лінії для виробництва вакцини.

Таку передачу можна здійснити протягом двох тижнів, а організувати виробництво вакцини – в термін від 3 до 6 місяців, зазначив Медведчук.

Тим часом головний санітарний лікар Віктор Ляшко у Facebook прокоментував заяву Медведчука.

Він зазначив, що міністерство охорони здоров’я України не планує затверджувати російську вакцину від коронавірусу «Супутник V» для масової вакцинації українців, оскільки до завершення третьої фази її випробувань залишився ще майже рік.

Він підкреслив, що в Україні будуть дозволені лише ті вакцини, які отримали схвалення в країнах з жорсткою регуляторною політикою.

«Україна ухвалила рішення про можливість реєстрації вакцин, зареєстрованих у країнах з жорсткою регуляторною політикою. Підкреслюю, тільки при зазначених умовах будемо допускати вакцини до використання. Згідно інформації розміщеної на сайті clinicaltrials.gov, завершення третьої фази клінічних випробувань вакцини «Супутник V» заплановане на грудень 2021», – написав Ляшко.

В Україні впровадження вакцини російського виробництва активно лобіює лише голова політради ОПЗЖ, народний депутат і кум президента РФ Володимира Путіна Віктор Медведчук.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал: Біла Церква – БЕЗ ТАБУ

  •   

Рекомендовано для Вас