Філарета позбавили права керувати єпархією, він попросив Авакова захистити Київський патріархат від ПЦУ

Православна церква України позбавила почесного патріарха Філарета прав єпархіального архієрея, а все майно колишньої УПЦ КП залишиться під керівництвом ПЦУ.

“Почесний Патріарх Філарет залишається у складі єпископату Православної Церкви України, однак втратив канонічні права і обов’язки, пов’язані з управлінням єпархією”, – йдеться в рішенні ПЦУ.

Відзначається, що Філарет може через лист на ім’я предстоятеля ПЦУ Епіфанія, звернутися до синоду щодо його майбутнього становища у православній церкві.

Синод зазначив, що всі парафії та монастирі Києва, які перебували у складі УПЦ Київського патріархату залишаються у складі ПЦУ, тому що Філарет порушив процедуру реєстрації Київської єпархії, зокрема не подав необхідних документів.

На з’їзді ПЦУ також погодилися, що зібрання 20 червня під керівництвом Філарета не мало жодних повноважень на ухвалення рішень щодо ліквідованої УПЦ КП.

Синод 24 червня виключив зі складу єпископату ПЦУ преосвященного Іоасафа (Шибаєва), митрополита Білгородського і Обоянського, та Преосвященного Петра (Москальова), єпископа Валуйського, вікарія Білгородської єпархії. 

Таке рішення прийняли через “дії священнослужителів спрямовані на збурення протистояння у церковному середовищі, противлення соборним рішенням та участь у здійсненні рукоположень в чужій єпархії всупереч статуту”.

Крім того вирішено, що всі, хто отримає єпископський сан без обрання синодом ПЦУ, не зможуть у майбутньому стати членами єпископату ПЦУ.

У засіданні взяли участь всі члени синоду окрім Філарета (без поважної причини) та архієпископа Донецького і Маріупольського Сергія (з поважної причини).

Також синод вирішив, що відстороненні від служіння архімандрит Андрій (Маруцак) та ієромонах Ілля (Зеленський) можуть письмово протягом одного місяця звернутися до синоду через подання на ім’я Епіфанія.

Патріарх Української православної церкви Київського патріархату Філарет звернувся до міністра внутрішніх справ України Арсена Аваковаз проханням захистити віруючих і майно УПЦ КП від нової Православної церкви України.

Про це йдеться в зверненні, яке опублікував на сторінці в Facebook протоієрея Миколи Лагодича, передає «Слово і Діло».

«Вельмишановний Арсен Борисович! Після проведення Помісного Собору Української Православної Церкви Київського Патріархату, який підтвердив право українського народу на незалежну Церкву із патріаршим управлінням, з боку представників Православної Церкви України були здійснені ряд відверто злочинних дій», – йдеться у зверненні, підписаному Філаретом.

Зокрема, в документі зазначається, що представники ПЦУ «силою, рейдерськи захопили» приміщення Свято-Феодосіївського монастиря, і в той же день «виселили архімандрита Андрія (Маруцака) за те, що він взяв участь у Помісному соборі» УПЦ КП.

Філарет зазначив, що приналежність монастиря підтвердило рішення Священного Синоду ПЦУ.

Також наголошується, що 21 червня представники ПЦУ «захопили приміщення Успенського храму на Пирогощі в Києві, котрий належить УПЦ КП».

«Звертаюся до вас, Арсене Борисовичу, як до міністра внутрішніх справ України з проханням захистити права і свободи віруючих українців православної церкви Київського патріархату, дати правову оцінку протиправним діям представників ПЦУ, гарантувати невтручання у внутрішнє життя УПЦ КП, виключити церковне рейдерство», – йдеться в зверненні.

  •   

Рекомендовано для Вас