Ефективність вакцини Sinovac, яку замовила Україна, може бути нижче 60% – нове дослідження

ефективність вакцини, вакцина від коронавірусу, Ефективність вакцини Sinovac

Загальний рівень ефективності вакцини CoronaVac китайської компанії Sinovac Biotech виявилася нижче 60%, але вище 50%. Даний препарат від коронавірусу (COVID-19) замовила і Україна.

Про це пише бразильський портал Universo Online з посиланням на дослідження Інституту Бутантата. Відзначається, що результати були передані Національному агентству з нагляду за здоров’ям в Бразилії (Anvisa), яке дозволяє подальше використання препарат для вакцинації.

Водночас раніше в Бразилії повідомляли, що ефективність вакцини Sinovac – 78%. Такі дані були озвучені на підставі заключного етапу тестів за участю близько 13 тисяч осіб. Але видання Bloomberg  відзначає, що такі показники були поставлені під сумнів. Згідно розкритою інформації при випробуванні заразилося 220 учасників: 160 в групі плацебо і майже 60 вакцинованих.

Підкреслимо, що бразильський регулятор Anvisa, перш ніж прийняти рішення про дозвіл на використання вакцини, вимагав від Інституту Бутантата додаткові дані про випробування вакцини, в тому числі не було порушено дозування.

Також в Індонезії повідомили про більш низьку ефективність вакцини Sinovac – 65%. Однак додамо, що в дослідженні взяли участь лише 1620 добровольців в країні.

Додамо, що раніше в Туреччині провели випробування вакцини CoronaVac, де вона показала ефективність 91,25% в ході місцевий випробувань. У них взяли участь 3400 осіб.

  • Україна підписала перший контракт про постачання вакцини проти COVID -19 виробництва компанії Sinovac Biotech.
  • Україна отримає 5 млн доз вакцини від коронавірусу CoronaVac, розробленої китайською компанією Sinovac, в першому півріччі 2021 року.

Раніше у Всесвітній організації охорони здоров’я і бразильському Anvisa наголошували: щоб використовувати вакцину для імунізації населення, досить рівня ефективності 50%.

Зазначалося, що вакцина Sinovac менш ефективна, ніж вакцини, розроблені Moderna Inc. і спільно Pfizer Inc. і BioNTech SE, ефективність яких склала 94,5% і 95% відповідно. Але її можна зберігати в стандартному холодильнику, що спрощує і здешевлює транспортування і зберігання в менш розвинених країнах.

Офіційні результати дослідження будуть опубліковані 12 січня.

Читайте такожШалений успіх! Гравець з Білої Церкви зібрав успішний експрес та виграв 452 тис грн

Підписуйтесь на наш Telegram-канал: Біла Церква – БЕЗ ТАБУ

  •   

Рекомендовано для Вас