Дим від пожеж у Сибіру поширився на США та Канаду

Дим від лісових пожеж у Сибіру, які охопили вже 3 мільйони гектарів, дістався Аляски й деяких районів західного узбережжя Канади. Загалом у Сибіру палає майже три мільйони гектарів лісу. Це приблизно сягає площі Бельгії, а також дорівнює площам 11 Люксембургів та понад 30 Києвів.

Про це у четвер повідомила NASA і на підтвердження опублікувала супутниковий знімок.

“Дим від сибірських пожеж подолав східну частину Росії і тепер помітний на Алясці, де він, можливо, змішався з димом від місцевих пожеж”, – заявив Колін Сефтор, фахівець із вивчення атмосфери в Центрі космічних польотів імені Годдарда.

Окрім цього, дим простягнувся вздовж узбережжя Канади та навіть досяг таких міст як Ванкувер та Сіетл.

Як повідомлялося, в Сибіру горять ліси. Станом на 1 серпня на території РФ зафіксовано майже 470 пожеж у лісах загальною площею понад 2,9 млн гектарів.

Режим надзвичайної ситуації через складну пожежонебезпечну обстановку діє в Іркутській області, Красноярському краї, у двох районах Бурятії, одному районі Якутії.

Як повідомлялося, у Сибіру горить близько трьох мільйонів гектарів лісу. Пожежі розпочалися тиждень тому, а бездіяльність урядовців призвела до того, що площа загоряння лише продовжує зростати. Дим від пожеж розповсюджується ще більше, і за даними метеорологів досягнув навіть столиці Казахстану.

Губернатор Красноярського краю Олександр Ус взагалі вважає, що боротися з лісовими пожежами не має сенсу і “це може бути шкідливим”. “Нікому ж не приходить на думку топити айсберг, щоб у нас було тепліше? Щось схоже можна застосувати і до лісових пожеж в зоні контролю. Це звичайне природне явище, боротися з яким безглуздо, а може бути навіть десь і шкідливо”, – сказав Ус. Допомогу у гасінні пожеж президенту РФ Володимиру Путіну вже запропонував американський президент Дональд Трамп.

На 30 липня площа пожеж в Росії склала 2,7 мільйона гектарів, що приблизно відповідає території, займаної штатом Массачусетс (приблизно двох Калінінградських областей).

  •   

Рекомендовано для Вас