Більше жодних пластикових пакетів: в Україні ухвалили новий законопроект, що потрібно знати

Вже з 2021 року в Україні серйозно обмежать використання пластикових пакетів. Відповідний законопроект вже підтримали в Уряді.

Окрім цього, в Міністерстві енергетики та захисту навколишнього середовища також розпочали роботу над ще одним законом, який передбачає заборону використання одноразових виробів із пластику.

Як йдеться в законі 2051-1, всі пакети, в залежності від їх характеристик, будуть тепер ділитися на види. Також в ресторанах і супермаркетах заборонено поширювати надлегкі, легкі і оксо-розкладаються пакети.

Однак, в законопроекті є виключення: надлегкі пластикові пакети певних розмірів можна використовувати у вигляді первинної обгортки для свіжого м’яса, льоду і сипучих продуктів.

Пластикові пакети, які не відповідають новим законом повинні бути утилізовані за рахунок того, хто їх купував для торгівлі. Зауважимо, що контролювати процес утилізації та не допуску використання українцями, буде Центральний орган влади в сфері державного контролю за виконанням законодавства щодо захисту прав споживачів.

  •   

Рекомендовано для Вас