Білоцерківців лякають фейками про загиблих дітей, які отруїлись

У батьківських групах білоцерківців у Viber та Facebook почали активно поширювати інформацію про хлопчика, який нібито випив “Тархун” і після двох днів коми помер, а дівчинка досі перебуває в реанімації. Батьки почали панікувати.

Повідомлення про «трагедію» у Viber отримала мама учня білоцерківської школи. Вона прочитали в чаті про нібито реальну ситуацію і, звісно ж, злякалися за дитину.

Зазначимо, що особи, які свідомо запустили фейк, не вказували місто і назву, номер лікарні — тому цю новину можна прив’язати до будь-якого регіону України. Відповідно, панікувати стане набагато більше людей.

Ще 8 лютого інформація про “хлопчика і тархун” з’явилася в одній з Facebook-груп Ізмаїла Одеської області.

Багато хто критично поставилися до фейку, але були й ті, хто в нього повірив.

Далі новина про “отруєного хлопчика” почала поширюватися у групах інших міст Одеської області. Це набуло таких масштабів, що 10 лютого місцеві ЗМІ вже опублікували коментар обласного управління охорони здоров’я зі спростуванням.

Мало того, новина з “отруєним” напоєм почала активно обговорюватися в соцмережах низки міст Російської Федерації.

Про те, що інформація із загибеллю дитини від газованої води в Україні є фейком, підтвердив голова Держпродспоживслужби Києва Олег Рубан: “Якби це сталося, ми б відразу дізналися. Це фейкова інформація”, — сказав він.
Звідки ростуть ноги?

Єдина “близька” історія з “отруєним хлопчиком” трапилася у 2012 році у Краснодарському краї РФ. Там 13-річний школяр після тренування з волейболу випив “Тархун”, після чого йому стало погано і згодом він помер у лікарні.

Детально ознайомитись з цією новиною можете тут.

У тих, хто створив і активно мусує вкид про отруєний напій, можуть бути різні цілі.

Серед них:

— Спроба дискредитувати виробників.

— Маніакальне бажання деяких осіб створити паніку.

— Відстежити реакцію на інформаційний вкид.

Цілі можуть бути різними. У будь-якому разі важливо зберігати спокій і перевіряти інформацію.

  •   

Рекомендовано для Вас