Білоцерківські депутати звернулись до уряду щодо недопущення підвищення тарифів для населення

недопущення підвищення тарифів для населення

Депутати Білоцерківської міської ради підтримали рішення звернутися до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо недопущення підвищення тарифів для населення.

Про це повідомляє пресслужба Білоцерківської міської територіальної громади.

У зверненні висловлюється обурення депутатів ситуацією щодо чергового необгрунтованого підвищення комунальних тарифів та цін на енергоносії для населення. Після тривалого карантину внаслідок коронавірусної інфекції, введення обтяжуючих нормативних актів для малого та середнього бізнесу, зростання рівня безробіття, падіння економічних показників в усіх сферах життєдіяльності українців представники центральної влади відкритим текстом анонсують підвищення тарифів для населення. Разом з тим,  передбачається й передача на місцевий рівень державного регулювання 28 суб’єктів господарювання, що провадять діяльність з виробництва, транспортування та постачання теплової енергії. Таким чином встановлювати тарифи і затверджувати плани розвитку для таких ліцензіатів будуть місцеві органивлади.

Депутати вважають неприпустимими спроби перекласти відповідальність за оплату житлово- комунальних послуг на місцеві громади і відповідні бюджети. Це  суперечить  конституційним засадам розподілу повноважень між органами державної влади і

місцевого самоврядування, зводить нанівець досягнення політики децентралізації у наданні громадам реальних можливостей для розвитку.

Враховуючи широкий суспільний резонанс, що призводить до зростання соціальної напруги, Білоцерківська міська рада висловлює рішучий протест проти необгрунтованого зростання тарифів для населення та вимагає від Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України:

  1. Вжити заходів для протидії монопольному підвищенню тарифів, забезпечити обгрунтований рівень тарифів і не допустити підвищення їх в майбутньому;
  2. Відмовитись від перекладання відповідальності за оплату житлово-комунальних послугна органи місцевого самоврядування; врахувати при ухваленні Державного бюджетут на 2022 рік достатній обсяг коштів для захисту громадян і громад від підвищення тарифів;
  3. Спрямувати не менше 20 мільярдів гривень коштів від допомоги, що надійшла Україні від Міжнародного валютного фонду, на виплати субсидій для  громадян на оплату житлово-комунальних послуг, а також забезпечити їх автоматичне нарахування субсидій тим, хто їх потребує.
  •   

Рекомендовано для Вас