Використовуючи цей сайт, ви погоджуєтеся з Політикою конфеденційності

Показати все

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Біла Церква – БЕЗ ТАБУ > Останні публікації > Відео > Нестача медпрацівників, зростання смертності та хворі на COVID-19 в лікарні №2
Нестача медпрацівників, зростання смертності та хворі на COVID-19 в лікарні №2
Понеділок 5 Жовтня, 2020

5 жовтня у Білій Церкві відбувся брифінг очільників лікарняних закладів міста щодо поширення COVID-19.

Щоб переглянути відео гортай донизу.

Людмила Черненко – головний лікар першого центру:

Ситуація із захворюваністю у Білій Церкві, так як і вцілому по всій Україні, досить серйозна. Під наглядом лікарів центру №1 знаходиться 540 осіб. З них 160 з підтверженим діагнозом COVID-19. На сьогодішній день лікарі центру лікують дома 242 пневмонії. Із них 52 із підтвердженими ковідом, решту очікуємо результати ПЛР тестування. Із сьогоднішнього дня середній медичний персонал іде на посилення роботи міської лікарні №3, в якій склалась катастрофічна ситуація з нехваткою медичних кадрів. Крім того, хотілося б звернутися як до населення, так і до деяких медичних працівників, до депутатів усіх рівнів з проханням не робити необгрунтованих заяв стосовно ситуації і просио не організовувати зараз зустрічі в в медичних закладах.

Галина Музиченко – головний лікар медичного центру №2:

По нашому закладу на сьогоднішній день, 05.10.2020, хворих на COVID-19 – 101 людина, контактних – 612 людей, пневмонії – 116. Із цих 116 – 25 ковідних пневмоній. Всі 101 хворих людей знаходяться на амбулаторному лікуванні. У разі погіршення стану їх потрібно кудись госпіталізувати. У нас дійсно дилема: куди госпіталізувати людей у цей період, коли у них буде середньо-тяжкий і тяжкий стан. Якщо у переліку МОЗ є наша районна лікарня, яка є запасною чи на другу хвилю, то дійсно треба ставити питання перед дапартаментом, МОЗ, щоб нам допомагали, тому що люди із районів лікуються і таке інше, щоб відкрили цю лікарню для другої хвилі. У первинної ланки дуже велика проблема із госпіталізацією – куди ложити хворих на госпіталізацію.

Анатолій Бондар – головний лікар пологового будинку:

Наш пологовий будинок визнано опорним на всю Київську область. Надаємо допомогу ковідним і з підозрою на ковід із усієї області вагітним на третьому триместрі. На даний момент у нас пройшло 25 хворих на ковід і 37 з підозрою. Глибоких ускладнень не було. Прохання до всіх жителів міста дотримуватись карантинних вимог. Переживіть і дайте пережити це іншим. Через те, що медичний ресурс обмежений.

Світлана Скульська – головний лікар стоматологічної полілініки:

Приходить пацієнт до лікаря і медсестри, і якщо він не дотримується дистанції, якщо він не носить засобів індивідуального захисту, не носить маски, він є потенційним носієм коронавірусу, може заразити сбе, своїх рідних, може заразити медичний персонал. В переддень виборів до політичних діячів я хочу також звернутися із проханням не використовувати таку складну ситуацію як політичний піар і не вискористовувати з метою дезорганізації і політизації нашого населення. Так жити дуже важко. На сьогоднішній день ситуація у кожному лікувальному закладі важка, тому що хворіють і пацієнти, і медичні працівники.

Іван Надточій – головний лікар міської лікарні №4:

Ми входимо в круте піке збільшення захворюваності. Хочемо ми того чи не хочемо, ми не один місяць, а то й не один рік будемо жити в такій екстримальній ситуації , на завтря ця ситуація різко краще не стане.

Борис Маменко – начальник паталого-анатомічного бюро:

Я приведу дещо сумну статистику, мешканці міста також повинні знати: за 6 місяців карантину з березня по вересень місяць в лікувальних закладах нашого міста померло 22 особи. На жаль, у вересні ця цифра сягнула 38 чоловік. Щоб ви зрозуміли, за 4 дні жовтня місяця у нас вже 13 померлих. Тому я звертаюсь до жителів міста, до своїх земляків: будь ласка, не поповнюйте цю сумну статистику.

Ніна Головенко – головний лікар Білоцерківської міської лікарні №2:

Я просто хочу звернутись до всіх житеів міста. Лікарня, яка перебувала в зеленій, зараз в жовтій зоні, вона має певні обмеження, але вона не закриває всі заклади, вона не регламентує якихось жорстких таких дій, але від свідомості кожного жителя міста залежить зараз не просто чи ми перейдемо в іншу зону, а ми стали перед іншою проблемою: не вистачає не просто ліжок, а не вистачає лікарів. Наприклад у нашій лікарні зараз 38 хворих медпрацівників. Ми не переставали надавати допомогу і надалі надаємо допомогу всім. Ковідні пацієнти є і у нас. Не вистачає лікарів. Лікарі анестезіологи – це ті лікарі, які взагалі в дефіцити, це ті лікарі, які можуть працювати у віддіеннях інтенсивної терапії. Вони такі само люди і зараз вони хворіють. Те, що ми можемо робити на місцевому рівні, ми робимо навтіь більше, але деякі питання, які на місцевому рівні вирішити просто неможливо, тому що існує правове поле, в якому задіяні міністерство охорони здоров’я, національна служба, департамент і державна обласна адміністрація. Ми самі не можемо визначитивідкриття чи закриття тої чи іншої лікарні. І найголовніше – це те, що вирішується на рівні області черговість відкриття цих лікарень другої і третьої хвилі, бо існує наказ, згідно якого, що якщо лікарні першої хвилі заповнені на 75%, а у нас на 120 ліжках – 128 хворих на сьогодні, тоді ставиться питання про відкриття лікарнеь другої хвилі. Тому ми звертаємось до цих органів, щоб нас почули, зрозуміли і допомогли.

Відео:

Читайте також: Термінове звернення Геннадія Дикого: COVID-19 та відмова від політичної реклами.

Показати все

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors