“Нехай помирає вдома?”: запис розмови медиків Київщини про пацієнта з підозрою на COVID-19

Запис розмови лікарів: коронавірус

ЗМІ оприлюднили запис розмови сімейного лікаря та диспетчера “швидкої” про госпіталізацію людини з двобічною пневмонією та підозрою на COVID-19. Там мовиться, що таких пацієнтів у лікарні начебто просто не кладуть – бо у Київській області закінчилися ліжка.

Журналіст Андрій Павловський у фейсбуці оприлюднив запис розмови сімейного лікаря зі Софіївської Борщагівки та диспетчерки Київської обласної станції швидкої медичної допомоги.

Розмова відбулася 3 вересня, мовилося про госпіталізацію пацієнта з підозрою на COVID-19:

  • У 93-річного хворого – підтверджена двостороння пневмонія, але ПЛР-тесту на коронавірус досі немає.
  • Зараз людина відчуває задуху, у нього уражені легені на 70%. При цьому він лежить вдома і “сходить з розуму”.

Сімейний лікар наполягав, що хворого треба госпіталізувати. Але диспетчерка у відповідь лише заявила, що місця для “людей з підозрою” в Київській області закінчилися, і що з пацієнтом робити – вона не знає. 

Що мені з ним робити? Нехай помирає вдома? 
– обурено запитав лікар.

Йому відповіли, що “допомогти не можуть”. Адже пацієнтів, у яких пневмонія, але немає підтвердженого тесту на COVID-19 – у лікарні просто не кладуть. Пообіцяли хіба спробувати знайти лікарню, яка візьме пацієнта. Але, мовляв, “не обнадіюйте” його.

ЗАПИС РОЗМОВИ:

Під час розмови з’ясувалося також, що у “швидкої” немає експрес-тестів на коронавірус.

Як відреагувала влада

Згодом Андрій Павловський також розповів і про те, як відреагувала влада на цей неприємний інцидент. Голова комітету з питань здоров’я нації Михайло Радуцький повідомив, що це питання обговорять на комітеті.

Там планують запросити актуальні дані щодо заповненості ліжок у лікарнях Києва, де приймають хворих на коронавірус. Також про цей інцидент планують розпитати в головних лікарів.

Якщо підтвердяться факти з журналістського розслідування і ми переконаємося, що офіційні дані не відповідають реальній ситуації, то комітет відреагує максимально жорстко й буде вимагати негайного звіту глави МОЗ і його представників,
– заявив Михайло Радуцький.Зауважимо, міністр охорони здоров’я Степанов 5 вересня під час брифінгу запевняв, що кількість ліжок “можна розширювати скільки завгодно”.

За офіційною ж інформацією Київської ОДА, лише третина ліжок в лікарнях регіону заповнені.

Автор:Олесь Друкач 24 канал


Підписуйтесь на наш Telegram-канал: Біла Церква – БЕЗ ТАБУ


Рекомендовано для Вас