МОЗ пропонує посилити карантин: на які обмеження чекати українцям

посилення карантину, посилити карантин, в україні хочуть посилити карантин

Спортзали та магазини можуть закрити, хочуть заборонити проведення всіх масових культурних заходів та обмежети роботу ТРЦ. Окремі обмеження пропонують встановити в “червоній зоні”. Порушникам карантину хочуть взагалі заборонити працювати.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал: Біла Церква – БЕЗ ТАБУ

Міністерство охорони здоров’я вимагатиме у Кабінету міністрів посилити карантин в Україні через стрімке зростання кількості хворих на коронавірус.

Низку обмежень, які пропонує ввести МОЗ, 5 листопада озвучив головний санітарний лікар Віктор Ляшко під час щоденного брифінгу.

В Україні хочуть:

  • обмежити роботу спортивних залів, фітнес-центрів, басейнів;
  • заборонити проведення всіх масових культурних заходів;
  • дозволити роботу садків і шкіл з 1 до 4 класу в “червоних зонах”. Учнів 5 класу і старших хочуть відправити на дистанційне навчання;
  • обмежити роботу торгово-розважальних центрів, дитячих кімнат, розважальних зон;
  • дозволити роботу виключно магазинів, у яких “люди можуть купити необхідні речі, і щоб це не впливало на економіку країни”;
  • заборонити роботу суб’єктів господарювання, які не дотримуються протиепідемічних норм;
  • рекомендувати встановити окремий час для обслуговування людей віком старших за 60 років з 10:00 до 12:00.

Також МОЗ рекомендуватиме встановити деякі обмеження в “червоній” зоні епідемічної небезпеки.

“Раніше в Україні, коли територія заходила в червоний рівень епідемічної небезпеки, дозволялося визначати перелік обмежень, які діють на цій території спільно з Національною комісією ТЕБ та НС та органами місцевого самоврядування. Сьогодні ми пропонуємо ввести додатковий показник – якщо, окрім понад 320 захворювань на 100 тисяч населення, показник позитивних результатів тестів перевищує 20% від усіх протестованих, то ми пропонуємо застосовувати весь перелік протиепідемічних обмежень, а не обирати”, – розповів Ляшко.

Крім того, у “червоній зоні” хочуть дозволити працювати магазинам, але тільки з 19:00 до 20:00. При цьому, щоб кількість відвідувачів була не більше однієї людини на 20 квадратних метрів.

Також в Україні мають намір ввести новий показник для “червоної” зони карантину, пов’язаний з кількістю позитивних тестів на COVID-19.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал: Біла Церква – БЕЗ ТАБУ

Рекомендовано для Вас