Медична галузь Білої Церкви: як функціонують лікарні у період пандемії

Геннадій Дикий розповів телеканалу Еспресо Біла Церква, як місто справляється та готується до боротьби з пандемією коронавірусу.

– Чи готова Біла Церква до другої хвилі коронавірусу?

В інфекційній лікарні №3 наразі додатково встановлюються кріоциліндри (ємкості для збереженя рідкого кисню). Робиться додаткова розводка, додаткові ліжкомісця, щоб в першу чергу мати можливість надати кисневу терапію. Крім того, сьогодні вже приїхала нова лабораторія саме по тестуванням COVID-19, яке дасть нам можливість зменшити в 10 разів час на виявлення COVID-19, чи хвора людина на коронавірус. Тому що, якщо тести відправляються в Київ, то тести приходиться чекати 7-10 днів. Фінансування відбувається за рахунок міського бюджету. Тестування за направленням сімейного лікаря безкоштовне.

Для першої хвилі міністерством обрано опорними лікарню №3 та пологовий будинок. Спочатку для другої хвилі готувалась перша лікарня і було подано документи, однак МОЗ обрало районну лікарню.

– Яким чином у Білій Церкві будуть визначати, чи хвора людина на коронавірус?

Мером та лікарями було прийнято рішення, що відтепер всі хворі з підозрою на коронавірус проходитимуть двічі ПЛР тест та здаватимуть тести  імуноглобуліни двох типів: M і G (визначатиметься, чи хворіла людина на COVID-19 і чи хвора у даний момент).

– Чи забезпечені міські лікарні усим необхідним для лікування хворих на COVID-19?

Ліки для хворих на коронавірус, костюми, окуляри, маски, антисептики, рукавички, засоби для обробки – на сьогодні все це закуплено і є в наявності у лікарнях. І постійно видається лікарям.

Відповіді на інші важливі запитання можна переглянути у сюжеті телеканалу Еспресо Біла Церква.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал: Біла Церква – БЕЗ ТАБУ

Рекомендовано для Вас