Використовуючи цей сайт, ви погоджуєтеся з Політикою конфеденційності

Показати все

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Біла Церква – БЕЗ ТАБУ > Останні публікації > Новини > Лідерство, навчання та здобуття нових компетенцій стали складовими зростання українських офіцерів – Сергій Наєв
Лідерство, навчання та здобуття нових компетенцій стали складовими зростання українських офіцерів – Сергій Наєв
Середа 26 Липня, 2023

Командувач Об’єднаних сил Збройних Сил України генерал-лейтенант Сергій Наєв відмітив успіхи у зростанні рівня особового складу української армії, зокрема, й офіцерського складу.

Сергій Наєв повідомив:

“Українські Збройні Сили продовжують встановлювати рекорди у військовій справі.  З початком надходження міжнародної воєнно-технічної допомоги кмітливі українськи воїни здивували професійні кола воєнних аналітиків, опановуючи західні зразки воєнної техніки у неймовірно стислий термін.

Використовуючи комплексний підхід у плануванні застосування модерної техніки та озброєння, українські штаби чимало уваги приділяють саме підвищенню кваліфікації командних ланок тактичного та оперативно-тактичного рівня. Адже від підготовки командирів молодшого та середнього складу залежить найефективніше застосування  нового озброєння, що з минулого року надходить до лав ЗСУ.

Зростання, а подекуди і просто відродження командного складу Збройних Сил, відбувалося особливо швидкими темпами з 2014 року у новій, абсолютно не радянській військовій традиції.

Це був цілий комплекс заходів. Зокрема, з 2014 року у Збройних Силах України почала створюватись нова система підготовки. Війська готувались з урахуванням досвіду, набутого спочатку в районі проведення АТО, а надалі й під час ведення операції Об’єднаних сил. Більше уваги приділялося вмінню командирів усіх рівнів самостійно ухвалювати рішення. Перший досвід бойових зіткнень наочно продемонстрував  важливість тренованості особового складу та підготовки офіцерського корпусу. Оскільки у критичний момент воїн не піднімається до рівня своїх теоретичних знань, а діє так, як навчився, за тими алгоритмами, які засвоєні на навчальному тактичному полі.

Зважаючи на перевагу ворога у кількісних показниках у озброєнні і боєприпасах, на перший план вийшло вміння воювати не кількістю, а якістю. І найголовніше — на відміну від радянської школи, де підлеглим ставлять завдання виконати наказ за будь-яку ціну — у Збройних Силах України командир має право сам ухвалювати рішення під час бою, залежно від ситуації, що склалася, якщо його рішення не ставить під загрозу виконання основного завдання.

Навчання плануються з урахуванням уже набутих спроможностей. При цьому зосереджуємо увагу на набутті нових знань та навичок, необхідних для загальної перемоги на полі бою. Зокрема, у рамках командирської підготовки навчаємо пошуку нових нестандартних рішень, вмінню мислити творчо, проявляти розумну ініціативу, обґрунтовано ухвалювати управлінські рішення, і найголовніше — нести персональну відповідальність за ці рішення.

За цей час вдалося підготувати сильну українську школу командирів. Мобільність і висока мотивація, винахідливість і вміння своєчасно ухвалювати рішення стали одним із ключових факторів, які засвідчили успішність школи командирів ЗСУ.

Наші офіцери до повномасштабного вторгнення набули неоціненного бойового досвіду безпосередньо в боях на Донбасі. Тож у 2022 році наші командири зустріли ворога вже підготовленими до ведення широкомасштабних бойових дій.

Лідерство, постійне навчання та здобуття нових компетенцій стали невід’ємними складовими зростання нової генерації українських офіцерів. Вони сміливі, відповідальні і спрагло тяжіють до застосування нових тактичних рішень на основі досягнень технічного прогресу. Камери спостереження, дрони та сучасний зв’язок перетворили молодшого командира на керівника поля бою в режимі реального часу. А використання сучасної військової техніки західних зразків  кратно підсилило спроможності підрозділів та частин.

Ми вдячно приймаємо не лише воєнно технічну допомогу, а й підготовку наших людей на базах західнихсоюзників. Зараз навчання проходять тисячі наших військовослужбовців. Українські офіцери опановуватимуть процес планування та командування, координацію маневрів та ведення розвідки. Таким чином ми не лише отримуємо технічну допомогу від країн-партнерів, а й вчимося її ефективному використанню на полі бою”.

Показати все

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors