Використовуючи цей сайт, ви погоджуєтеся з Політикою конфеденційності

Показати все

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Біла Церква – БЕЗ ТАБУ > Останні публікації > Новини > Лавров відмовив Україні у праві на суверенітет
Лавров відмовив Україні у праві на суверенітет
Вівторок 22 Лютого, 2022

Право на суверенітет має дотримуватися лише щодо держав, які представляють увесь народ, який проживає на їхній території, Україна з 2014 року до таких не належить, заявив телеканалу “Росія 24” глава МЗС Сергій Лавров.

Про це пише Інтерфакс Росія.

“Якщо говорити про принцип суверенітету та територіальної цілісності, то один із ключових документів, який усі юристи розглядають як базовий для тлумачення Статуту (ООН), є декларація про принципи міжнародного права, що стосуються дружніх зв’язків між народами. Ніколи ця декларація не піддавалася “, – сказав міністр.

Він підкреслив, що, торкаючись суверенітету і територіальної цілісності, ця декларація підкреслює, що він повинен “неухильно дотримуватися щодо всіх держав, які дотримуються у своїх практичних діях принципу рівноправності та самовизначення народів, і внаслідок цього мають уряд, що представляє без різниці рас, віросповідання та кольору шкіри весь народ, який проживає на даній території».

“Думаю, ніхто не може стверджувати, що український режим, починаючи з державного перевороту 2014 року, представляє весь народ, який проживає на території української держави”, – додав міністр.

Лавров додав, що багато регіонів України відкинули “подібний антиконституційний крок”, і “те, що сталося в Криму, те, що сталося на сході України, показує, наскільки цей уряд відкинуто, цей режим був мільйонами жителів України на той час”.

Таким чином, глава МЗС прокоментував заяву генерального секретаря ООН Антоніу Гуттериша про те, що визнання ДНР і ЛНР порушує суверенітет України.

Напередодні в телезверненні президент Володимир Путін заявив, що Україна в сучасних її межах була по суті створена Леніним і більшовиками, вона ніколи не мала традиції власної державності, а після держперевороту 2014 року вона перейшла під зовнішнє управління. На завершення своєї промови він вимагає “від тих, хто захопив і утримує владу в Києві”, “негайно припинити бойові дії”.

Показати все

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors