У ніч з 13 на 14 січня хакери масово атакували українські урядові сайти. Йдеться про сайт уряду, окремих міністерств і навіть сайт застосунку “Дія”.
Зокрема, не працює сайт Кабінету міністрів, МЗС, ДСНС, міносвіти, мінспорту, міненерго, мінагрополітики, міністерства у справах ветеранів та сайт держказначейства.
На сайті міністерства закордонних справ та деяких інших можна побачити таке повідомлення: “Українець! Всі ваші особисті дані були завантажені в загальну мережу. Всі дані на комп’ютері знищуються, відновити їх неможливо. Вся інформація про вас стала публічною, бійтеся і чекайте гіршого. Це вам за ваше минуле, сьогодення і майбутнє. За Волинь, за ОУН УПА, за Галичину, за Полісся і за історичні землі”.
Повідомлення опубліковане українською, російською та польською мовами.
У своєму телеграм-каналі офіцер ЗСУ Анатолій Штефан написав:
“Війна триває на всіх фронтах.
У ніч з 13 на 14 січня хакери масово атакували українські урядові сайти, окремих міністерств і навіть сайт застосунку “Дія”.
Хакерську атаку підтвердили у міністерстві закордонних справ.
“Внаслідок масованої хакерської атаки веб-сайти МЗС та низки інших державних органів тимчасово не працюють. Наші спеціалісти вже займаються відновленням роботи ІТ-систем. Перепрошуємо за можливі незручності”, – повідомив речник МЗС Олег Ніколенко у твітері.
Про “глобальну атаку у ніч з 13 на 14 січня” повідомили і у Міністерстві освіти.
У відомстві закликали користуватися іншими вебресурсами, зокрема офіційними сторінками міністерств у соцмережах.
Несправності усувають, працює кіберполіція і СБУ, додали у відомстві.
У Службі безпеки України повідомили, що невдовзі оприлюднять заяву щодо нічних подій.
Також не працює сайт “Дії”, але сам застосунок працює без проблем.
Посольство України в Японії прокоментувало написи, які з’явилися на урядових сайтах. На їхню думку, повідомлення має намір ввести в оману.
“Робиться вигляд, що це йде з Польщі. Насправді немає жодного сумніву, що це чергова провокація з боку Росії”, – йдеться у повідомленні посольства у фейсбуці.
“Якщо ви побачите подібне, або інші провокаційні повідомлення й на інших урядових ресурсах – майте на увазі, що проти України ведеться війна”, – додали у посольстві.
Служба безпеки України розслідує масштабну хакерську атаку.
У СБУ зазначають, що контент сайтів не було змінено, а витоку персональних даних, за попередньою інформацією, – не відбулося.
Служба безпеки України та Держспецзв’язку спільно з відповідними органами державної влади займається розслідуванням інциденту та збирає цифрові докази.
Більшу частину постраждалих державних ресурсів вже відновлено, інші будуть доступні найближчим часом”.