“Держава в смартфоні”: у Telegram продають особисті дані українців. СБУ почала розслідування

Держава в смартфоні

Служба безпеки України почала розслідування через бота з персональними даними в месенджері Telegram, повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Міністр також заперечує можливість витоку даних з програми Дія.

Таку заяву міністр зробив у відповідь на оголошення в боті Ua Baza BOT про продаж особистих даних українців. Деякі користувачі Facebook припустили, що дані з держ.реєстрів в бот потрапили нібито через витік в Дія, уточнює AIN.UA.

Факти ICTV досліджували цю проблему у своєму репортажі:

Фото: AIN

Телеграм канал: Taras Berezovets

За словами Федорова, у додатку Дія немає власної бази даних, і додаток не зберігає “таку інформацію”. Також міністр заявив, що кількість доступної в боті інформації “в десятки, а то і сотні разів перевищує” обсяг даних з якими працює Дія.

Федорів додав, що попередній аналіз даних представлених в боті свідчить про використання старих баз даних, які за словами міністра вже не один рік доступні в даркнеті.

“Зокрема, мова йде про базу даних ПриватБанку, а також інших приватних (недержавних) баз даних. Наприклад, в боті доступні паролі від ВКонтакте, Linkedin”, – підкреслив міністр.

Нагадаємо, що в додатку Дія доступні водійські права, техпаспорт автомобіля, студентські квитки, а також біометричні закордонний паспорт і ID-картки. Всього за три місяці додаток Дія завантажили 3 млн користувачів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал: Біла Церква – БЕЗ ТАБУРекомендовано для Вас