Використовуючи цей сайт, ви погоджуєтеся з Політикою конфеденційності
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Біла Церква – БЕЗ ТАБУ > Останні публікації > Бізнес > Депутати придумали новий податок: 6 тис грн за пай
Депутати придумали новий податок: 6 тис грн за пай
Середа 8 Липня, 2020

Законопроєктом нардних депутатів від фракції “Слуга народу” та групи “Довіра” №3131 пропонується запровадити мінімальну податкову сплату за кожнен гектар землі с/г призначення.

Платити доведеться незалежно від того, скільки заробив фермер і чи заробив він взагалі.

Про це йдеться в матеріалі DW.

Близько 7 мільйонів українців, за даними Держслужби з питань геодезії, картографії та кадастру, мають земельні паї – у середньому по 4 га кожен. 4,7 мільйона власників паїв є одноосібниками – тобто обробляють свої паї самостійно. Решта паїв здаються в оренду великим агрофірмам чи холдингам.

Саме на одноосібників має лягти новий податок в 1,5 тис грн за один гектар щорічно. Великий агробізнес дану ініціативу підтримує.

Формально новий податок стосуватиметься всіх, але великим агрофірмам додатково нічого сплачувати не доведеться.

Законопроєкт вже пройшов профільний комітет і скоро буде виноситись в залу на голосування.

“Упродовж останніх років українці дедалі частіше відмовляються здавати землю в оренду і вирішують обробляти її самостійно”, — розповів голова Комітету підприємців АПК при Торгово-промисловій палаті (ТПП) України Олег Юхновський.

“Після 2014 року тенденція до розірвання договорів оренди прискорилася. Відтоді на селі зростає підприємницький дух, дрібний бізнес непогано розвивається. Це створило проблеми для великих компаній. Конкуренція за землю зростає”, — пояснив він.

Юхновський застерігає, що відродження мікрофермерства може зупинити новий законопроєкт № 3131.

На сьогоднішній день одноосібники сплачують лише земельний податок, який, відповідно до підрахунків експертів, становить близько 140 грн за гектар. Але оскільки розмір земельного податку встановлюють громади, спираючись на нормативну грошову оцінку землі, то він може становити до 300 грн за гектар.


Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors