Використовуючи цей сайт, ви погоджуєтеся з Політикою конфеденційності

Показати все

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Біла Церква – БЕЗ ТАБУ > Останні публікації > Допомога > Білоцерківців просять підтримати петицію про присвоєння Героя України (посмертно) Тарану Юрію – воїну 72 ОМБр
Білоцерківців просять підтримати петицію про присвоєння Героя України (посмертно) Тарану Юрію – воїну 72 ОМБр
Неділя 12 Березня, 2023

Вони стають героями й назавжди залишаються у нашій пам’яті. Так, 72 бригада ім. Чорних Запорожців втратила одного з кращих – Юрія Тарана. Молодий офіцер, командир, Герой та вмотивований боєць віддав своє життя за Перемогу.

Родина та близькі загиблого в знак пошани створили петицію, щодо розгляду присвоєння захиснику Юрію Тарану звання Героя України (посмертно).

Таран Юрій Олександрович, народився в селі Ладижинські Хутори на Вінничині. Одразу після випуску, молодого офіцера-піхотинця призначили командиром механізованого взводу у 72 ОМБр. Разом зі взводом він відбув на виконання завдання в зону ООС в Луганську область. Вже у лютому 2019 року, в 22-річному віці, він очолив роту. Брав участь у боях на Світлодарській дузі, під Попасною, у Золотому, Верхньоторецькому. Після російського вторгнення до України, підрозділ «Тарана» захищав Київщину на Броварському напрямку. У лютому-березні піхотинці зупинили прорив противника на Броварському напрямку, знищивши при цьому 3 танки та 15 бойових машин піхоти і захопили трофей — 3 одиниці бойових машин піхоти. Крім того, підрозділ Юрія витурив російського ворога до кордону і на Харківщині, звільнивши низку населених пунктів. 

Неодноразово рятував побратимам життя, виводячи їх з тяжких боїв чи навіть виносячи їх на собі. У Врубівці на Луганщині підрозділ «Тарана» відбивав атаки російського спецназу. Там командир отримав осколкове поранення ноги, але не покидав позиції. Після цього командира роти було підвищено до офіцера.

«Я командир танкової роти, і працюю з різними командирами піхотних рот. Я їх за цю війну побачив дуже багато. З усіх командирів, з якими я працював — він був кращий. Його дії були на голову вище за інших, це мені стало зрозуміло з першого дня повномасштабної війни. Хоч він був і дуже молодий. Коли ми ходили у бій, він все продумував на 3-5 кроків вперед. Він зберігав життя своїх людей. Коли Юра загинув, ми втратили одного з кращих, країна втратила дуже багато», — розповів побратим Тарана «Фастів».

На жаль, 18 липня 2022 року у місті Торецьк Бахмутського району на Донеччині Юрій загинув під час виконання бойового завдання.

Коли тіло Юрія Тарана везли на Батьківщину, люди в рідній громаді зустрічали його навколішки 10-кілометровим живим ланцюгом.

«Життя, як п’єса у театрі: важливо не те, скільки вона триває, а наскільки добре зіграна». Це був один з останніх роздумів Юрія у фейсбуці. «І ти, брате, свою роль зіграв якнайкраще!» – йдеться у повідомленні бригади імені Чорних Запорожців.

Нагороди:

Орден Богдана Хмельницького II ступеня(посмертно) від 31.08.2022

Орден Богдана Хмельницького III ступеня від 06.07.2022

Орден князя Костянтина Острозького (2021)

Медаль «За жертовність і любов до України» від Української православної церкви

Почесний нагрудний знак «За досягнення у військовій службі» від 30.03.2022

Посилання на петицію: – https://petition.president.gov.ua/petition/179540

Показати все

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors