Використовуючи цей сайт, ви погоджуєтеся з Політикою конфеденційності

Показати все

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Біла Церква – БЕЗ ТАБУ > Останні публікації > Новини > Apple підвищує ціни на 20% у App Store для українських користувачів: причина
Apple підвищує ціни на 20% у App Store для українських користувачів: причина
Субота 15 Січня, 2022

Так вирішили зробити через введення в Україні податку для інтернет-гігантів.

Техногігант Apple готовий підвищити ціни на програми та покупки в додатках в онлайн-магазині App Store відразу в декількох країнах.

Середи них є і Україна – через новий податок на додану вартість у розмірі 20%. Ціни повинні зрости цими днями, пише AIN.UA.

Підвищення цін пов’язане з прийнятим в Україні “податком на Google”, який почали брати з 1 січня. Відтак низка технологічних гігантів раніше теж повідомили, що підвищать ціни на свою продукцію. Серед них Amazon, Meta (для реклами в Facebook), Google, Steam і т. д.

Як тільки ці зміни вступлять в силу, розділ ціни і доступність в розділі Мої програми буде оновлено. Ви можете в будь-який час змінити ціни на свої додатки і покупки в додатках (включаючи підписки з автоматичним оновленням) в App Store Connect. Якщо ви пропонуєте підписку, ви можете зберегти старі ціни для існуючих передплатників.

Йдеться у повідомленні Apple розробникам, яке цитує видання. Важливо наголосити, що зазначене підвищення не торкнеться старих підписок з автоматичним оновленням – для них розробникам дозволили залишити старі ціни.

Хто вже підняв ціни?

Закон почав діяти 1 січня 2022 року, проте eBay, Amazon, Meta, Google та інші технологічні компанії повідомили про збільшення вартості послуг ще в грудні 2021 року.

  • Google надіслала користувачам своїх платних послуг в Україні листа із попередженням, згідно з яким, компанія починає стягувати 20% ПДВ на цифрові послуги для фізичних осіб та підприємців в Україні, які не зареєстровані як бізнес.
  • eBay також додав ПДВ до вартості своїх послуг і цей тариф застосовуватиметься до кожного платежу за послугу, що здійснюватиметься українськими користувачами.
  • Компанія Amazon розіслала українським некомерційним користувачам повідомлення про стягнення податку на додану вартість (НДС) у розмірі 20% з початку 2022 року. У повідомленні команда Amazon попередила, що некомерційним користувачам потрібно вказати податковий реєстраційний номер у своєму обліковому записі Seller Central.
  • І Adobe розіслала користувачам листи із попередженням, що з 11 січня почне стягувати із них 20% ПДВ.
  • З третього січня 2022 року компанія Meta також додала 20% податку на додану вартість (ПДВ) для послуг своєї соціальної мережі Facebook в Україні.

Детальніше про податок:

Він був схвалений ще в червні 2021 року. У народі його охрестили “податком на Google”. Він поширюється на компанії-нерезидентів, які надають українцям електронні послуги або рекламу, але не мають представництва в Україні, таких як Facebook, TikTok, YouTube, Google, Apple, Microsoft та інші.

Оскільки міжнародні компанії не хочуть втрачати доходи на українському ринку, вони платять податок на додану вартість у розмірі 20% в іноземній валюті. Очікується, що нововведення забезпечить рівні умови для українського та закордонного інтернет-бізнесу.

Показати все

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors