У Північній оперативній зоні українське небо охороняють не тільки відомі зенітно-ракетні комплекси, ефективне бойове чергування здійснює чимала кількість мобільних вогневих груп протиповітряної оборони.
Про це Командувач Об’єднаних сил ЗСУ генерал-лейтенант Сергій Наєв повідомив у своєму телеграм-каналі.
“Взяв участь у занятті у ході якого тренувалися мобільні вогневі групи, що виконують завдання з протиповітряної оборони у Північній операційній зоні.
Для перевірки їх готовності застосовувався найменший за масштабом безпілотний літальний апарат. Військові вчилися виявляти, супроводжувати та знищувати ворожі цілі у повітрі. Під час навчань застосовувалося і озброєння, надане країнами-партнерами, і озброєння радянського зразка.
Найголовніше те, що наші воїни дуже умілі та справжні майстри військової справи. Щиро дякую кожному з них і пишаюся тим, що пліч-о-пліч з ними ми боронимо українське небо“, – Наєв.
В пресслужбі Командування Об’єднаних сил ЗСУ додали, що російський агресор не припиняє спроб нанесення нам дошкульних повітряних ударів, спрямованих, в першу чергу, на критичну інфраструктуру, військові та енергетичні об’єкти. Щодня на українські міста і села скеровуються ракети різних систем та безпілотні літальні апарати, начинені вибухівкою.
Протидіяти намаганням ворога покликана система протиповітряної оборони.
За словами командувача Об’єднаних Сил ЗС України, у північній оперативній зоні українське небо охороняють не тільки відомі зенітно-ракетні комплекси. Бойове чергування здійснює чимала кількість мобільних вогневих груп ППО.
– Невеликі зенітні комплекси вражають різноманіттям. Серед підрозділів ППО користується популярністю мобільний зенітний комплекс «MR-2 Viktor». Системи з німецьким кулеметом MG-3, американським великокаліберним кулеметом «Browning M2». Тим не менш, українські воїни не цураються використовувати у мобільних вогневих групах й старі радянські кулемети ДШКМ та «Максим», – наголосив генерал-лейтенант Сергій Наєв.
Як зазначив командувач, з точки зору технологій, звісно, західні системи кращі, ніж радянські. Проте, українські воїни використовують все, що може вбивати ворога – в небі та на землі. Але успіх у двобої з ворожою ціллю залежить не лише від вміння одного екіпажу, а від спільної роботи усіх мобільних вогневих груп, які здатні утворити необхідну щільність перехресного вогню.
– Влучання, які я спостерігав, були точними. Цілі були уражені. Ефективність наших мобільних груп висока. Але, щоб бути впевненим, що кожна ворожа ціль в українському небі буде збита, ми постійно проводимо роботу щодо підвищення їхньої підготовки. Приємно бачити, що хлопці мотивовані і знають, що робити. Якщо ж говорити про всю систему протиповітряної оборони, то нам, звичайно, хотілося б отримати від партнерів ще більше технологічно нових західних зразків. Але на даний час ми вживаємо усіх заходів, в тому числі організаційного характеру, щоб підвищити ефективність того, що маємо, – підкреслив генерал-лейтенант Сергій Наєв.