Командувач Об’єднаних сил Збройних сил України генерал-лейтенант Сергій Наєв нагородив воїнів мобільної вогневої групи із протиповітряної оборони, які 30 серпня з переносного ЗРК Стінгер збили крилату ракету Х-101 на Київщині.
Про це повідомив Командування Об’єднаних сил ЗСУ у своєму телеграм-каналі.
“Зустрівся з особовим складом мобільної вогневої групи з протиповітряної оборони, що діє на Київському напрямку.
Саме ці воїни днями збили з переносного зенітно-ракетного комплексу «Стінгер» крилату ракету. Наслідки її влучення були б жахливими як для цивільного населення, так і для об’єктів критичної інфраструктури.
Подякував їм за бойовий дух, успішну організацію та забезпечення захисту українського неба, нагородив відзнаками «За мужність та звитягу»”, – написав генерал.
Пресслужба Командування Об’єднаних сил ЗСУ повідомило, що ці воїни під час ракетного нападу 30 серпня з переносного зенітно-ракетного комплексу «Стінгер» крилату ракету Х-101. Наслідки її влучення були б жахливими як для цивільного населення, так і для об’єктів критичної інфраструктури.
Командувач привітав військовослужбовців із відмінним результатом, подякував їм за бойовий дух, успішну організацію та забезпечення захисту українського неба, а також нагородив відзнаками «За мужність та звитягу».
– Ваша праця – складна, поважна й дуже відповідальна: виявити ціль і влучити в неї. Ви впоралися із завданням на відмінно. З такими воїнами ми точно знищимо всі ворожі повітряні цілі, спрямовані в наш бік, – наголосив генерал-лейтенант Сергій Наєв.
За словами командувача, у Північній операційній зоні діє розгалужена система протиповітряної оборони, одним з елементів якої є мобільні вогневі групи, що оснащені переносними зенітно-ракетними комплексами.
– Складність роботи цих бійців полягає в тому, що на відміну від операторів стаціонарних зенітно-ракетних комплексів, які мають можливість автоматично виявляти цілі, вони змушені самостійно дуже швидко знайти, захопити і, найголовніше – знищити ціль, – зазначив генерал-лейтенант Сергій Наєв.
За його словами, статистика свідчить, що відсоток ефективності системи протиповітряної оборони значно зріс. Наприклад, під час останнього ракетного нападу були збиті всі 20 крилатих ракет, тобто 100 %.
– Це ретельна робота кожного командувача та командира, який має передбачити й розставити правильно сили протиповітряної оборони, – зауважив генерал-лейтенант Сергій Наєв.
Командувач неодноразово наголосив, що допомога наших партнерів – це суттєвий внесок у ефективність системи нашої протиповітряної оборони.