У лісах Білої Церкви активізувались гадюки. Про це повідомляють місцеві надзвичайники. Як уникнути зустрічі з плазуном та що робити, якщо це все-таки сталось – про ці та інші лісові небезпеки розповімо далі.
Підготовка до походу у ліс: що обов’язково потрібно брати з собою?
Грибний сезон в Україні традиційно розпочинається наприкінці літа. Саме в цей час багато людей, які віддавали перевагу комп’ютерним іграм, азартним розвагам (наприклад, на офіційному сайті онлайн-казино Ельслотс), перегляду фільмів тощо вирушають у ліс на тихе полювання. Проте, більшість з них ідуть у ліс зовсім не підготовленими. Ось перелік речей, які обов’язково потрібно брати з собою до лісу:
- кошик (поліетиленовий пакет для збору грибів не підходить, адже, в ньому гриби помнуться і стануть непридатними для їжі);
- гострий ніж, який знадобиться для зрізання грибів та для виживання у разі потреби;
- сірники чи запальничку;
- легкий перекус (підійдуть снеки);
- компас чи мобільний телефон з GPS-навігацією;
- питну воду.
Крім цього, дуже важливо правильно одягатися у ліс. По-перше, слід одягати одяг, який буде повністю закривати тіло (штани, кофта на довгий рукав). Він допоможе захиститися від кліщів та укусу інших комах. Необхідно також взяти з собою дощовик, який захистить від дощу у разі негоди. По-друге, на голову обов’язково одягати головний убір (кепка, панамка, шапка). По-третє, окрему увагу слід приділити взуттю. Воно повинно бути зручним та високим. Для походу в ліс ідеально підходять гумові чоботи, берці, черевики з твердою підошвою та без каблука. Все це вбереже вас у лісі від шкідників та комах, а також захистить від дощу чи сильного вітру у разі потреби.
Які небезпеки чекають грибників у лісі та як від них вберегтись?
До основних лісових небезпек відносять комах, диких тварин, змій та ймовірність заблукати. Проте від усіх них існує захист.
Вберегтися від укусів комах та кліщів допоможе одяг, який повинен повністю закривати тіло кепка, високе взуття та хімічні засоби, якими можна їх обробляти. Після повернення додому слід ретельно оглянути своє тіло, а одяг випрати.
Що стосується змій, то у більшості випадків вони уникають контакту з людьми. Почувши шелест листя чи кроки плазуни тікають. Якщо ж уникнути неприємної зустрічі не вдалося, слід обережно, без різких рухів відійти назад. Пам’ятайте, що змії ніколи не нападають першими. Вони можуть вкусити лише з метою захисту.
Дикі тварини також бояться людей. Будь-які головні звуки можуть їх відлякати. Саме тому перебуваючи у лісі слід голосно розмовляти та перегукуватись з іншими грибниками, співати чи навіть просто час від часу вигукувати якісь слова.
Небезпека заблукати також дуже актуальна навіть в наші дні. Щоб уникнути її слід перед походом у ліс не забути зарядити смартфон та поповнити рахунок. Також, гуляючи по лісі, необхідно запам’ятовувати природні орієнтири. Дорогу додому можна знайти по сонцю, наприклад.