В Київській області стартували торгові ярмарки з продажу новорічних дерев. Цьогоріч їхня вартість зросла на 100-1000 гривень, залежно від розміру.
Загалом цієї зими планують продати близько 6 тисяч дерев, майже стільки ж, як і минулоріч, повідомляє KV.
Цього року Київське обласне та по місту Києву управління лісового та мисливського господарства відкрило 32 майданчики для продажу новорічних ялинок та сосен у Київській області.
Вартість дерев виросла, при цьому за новорічні ялинки вище 3 метрів доведеться заплатити додатково надбавку від 100 до 600 грн за п/м (з ПДВ).
ДП “Білоцерківський лісгосп” відкрив один майданчик – у місті Біла Церква за адресою вул. Січневий прорив, 63.
Вартість сосни та ялини не відрізняється – дерево до одного метра коштуватиме 120 гривень, до 1,5 метра – 168, до 2 метрів – 198, до 2,5 метрів – 270, до 3 метрів – 375, до 4 метрів – 600 і до 5 метрів – 1110 гривень.
За даними Державного агентства лісових ресурсів України, лісівники заготовляють ялини на спеціально відведених плантаціях, тож придбання їх не шкодить лісам країни та області.
Загальна площа “новорічних” плантацій по Україні складає 4 тисячі гектарів. Там вирощується 13,7 млн штук ялинок. Найкращим еко-варіантом, хоч і найдорожчим, називають ялинки в горщику, які після свят можна висадити знову.
По закінченню новорічних свят дерева, які не були реалізовані підприємствами, підлягають утилізації – вони перероблюються і використовуются для підкормки диких тварин, для годівлі і покращення кормової бази тварин, які утримуються у вольєрах мисливських господарств на території області. Стовбури та гілки, як правило, подрібнюються і у подальшому використовуються як добриво для вікових розсадників або як біопаливо для спалення у котельнях.
Посилення контролю
Згідно наказу Київського обласного та по м. Києву управління лісового та мисливського господарства, у цьому році на новорічно-різдвяний період було посилено охорону хвойних насаджень.
Зокрема, директорами підприємств було створено штаби щодо координації дій лісової охорони під час проведення рейдів, із територіальними органами Нацполіції та органами місцевого самоврядування розроблено та погоджено графіки проведення спільних рейдів. Мобільні рейдові групи за участі Нацполіції, екологічної інспекції, громадських організації і об’єднань, представників ЗМІ проводять рейди з виявлення осіб, які вчинили незаконні рубки лісу. Також було посилено охорону шкільних відділень та плантацій новорічних ялинок і ділянок особливо цінних та інтродукованих хвойних дерев і чагарників. На перехрестях доріг створено пости для перевірки транспортних засобів щодо законності перевезення ялинок. Заготовлені ялинки обов’язково мають маркування пластиковими бирками із штрих-кодом або самоклейними етикетками з спеціальними надсічками з видачею спеціальних бухгалтерських документів.
Для оперативного інформування з питань реалізації та походження ялинок забезпечено роботу спеціальних телефонних гарячих ліній.
При цьому сектор охорони та захисту лісу має з 13 грудня по 17 січня щопонеділка надавати Держлісагенству оперативну інформацію щодо підсумків роботи.
За кожне зрубане у грудні-січні хвойне дерево біля шийки кореня передбачається штраф у залежності від діаметру.
На громадян накладається штраф від 510 до 1020 гривень, на посадових осіб – від 2550 до 5100 гривень. За зрубану ялинку доведеться заплатити штраф та збитки у розмірі 1054 гривень для громадян і 3094 гривень для посадових осіб.