У Білій Церкві аферистка майже чотири роки видавала себе за черницю та просила в торговців та відвідувачів пожертви на дитячий будинок. На суді переконувала, що не шахраювала.
Про це йдеться у вироку Білоцерківського міськрайонного суд від 8 листопада.
Жінка усім представлялась як матушка Єлена зі Святопокровського монастиря. Люди вірили їй та віддавали кошти. Та ще й замовляли у неї молитви за здоров’я та упокій родичів. Утім успіх шахрайки раптово зазнав краху, коли вона замахнулась на аферу особливо великих розмірах.
Ось як усе було. Шахрайка здружилася з одніею набожною продавчинею. На її запрошення декілька разів навіть приходила в гості. Під час одних відвідин розповіла, що в монастирі з’явився отець Митрофан, який за допомогою молитви та певних ритуалів проводить обряд вигнання бісів з одержимої від них людини. Господиня своєю чергою поділилася власною проблемою: вже давно позичила знайомим 250 тисяч доларів, а вони, незважаючи на те, що дали розписку, борг повертати не збираються. Монахиня запропонувала посприяти у вирішенні проблеми за допомогою спеціальних молитов у монастирі. При цьому зауважила, що для проведення обряду потрібно дати їй десятину від суми позички та боргову розписку.
Через декілька днів продавчиня зробила все, як радила “матушка Єлена”,- дала шахрайці 25 тисяч доларів. Шахрайка пообіцяла повернути гроші через 40 днів. Але згодом зазначила, що кошти, котрі передала їй жінка, для обряду не підходять, бо вони начебто зароблені нечесно i “брудні”. Тому їх потрібно замінити іншими банкнотами. Продавчиня змогла назбирати лише 20 тисяч доларів. Черниця забрала їх, але згодом також не віддала, як і попередньої суми. Тоді продавчиня звернулася до правоохоронців.
Проти псевдочерниці розпочали кримінальне провадження. Коли ж справу передали в суд, то вона пів року не з’являлася на засідання. Тож аферистку довелося затримати й відправити під варту в СІ30. Шахрайка під час розгляду справи своєї вини не визнала. Спершу стверджувала, що на неї взагалі наводять наклеп, бо начебто в одязі черниці на центральному ринку Білої Церкви ніколи не ходила і ніяких пожертв не збирала, а потерпілу взагалі вперше побачила на допиті у слідчого. Та після дослідження усіх доказів у справі частково змінила свої свідчення. Зауважила, що дуже багато спілкувалася з людьми, позаяк була бухгалтеркою в одній із протестантських церков, де колишній чоловік, який помер pік тому, був священником. Тому її й називали “матушкою”. Як бухгалтерка вона збирала гроші в людей, але лише в тих, які замовляли проведення різноманітних обрядів, зокрема хрестин, освячення чи поховання.
Потерпіла стверджувала, що обвинувачену знає більше як три роки як матушку Єлену, яка щотижня приходила на ринок зі скринькою для пожертв. Часто підходила до її торгової точки. Як набожна людина вона довірилася черниці, коли та запропонувала допомогти вирішити проблему з поверненням боргу. Однак обвинувачена обманула її. Дочка потерпілої та інші продавці ринку, котрі були свідками передачі коштів, розповіли черниця запевняла потерпілу, що кошти дасть монаху, який проводитиме з ними молитовний обряд.
Як з’ясувалося у ході досудового слідства, ні в Святопокровському жіночому, ні в монастирі “Святопокровська Голосіївська пустинь” ніколи не було ні отця Митрофана, ні матушки Єлени. Суд також негативно оцінив твердження обвинуваченої, нібито вона була бухгалтеркою у церкві та дружиною священника, бо жодних доказів перебування у цьому статусі не надала. Вона навіть не змогла чітко назвати місце розташування храму, в якому нібито працювала.
Вироком суду шахрайку ув’язнено на 10 років. 3 неї стягнуто на користь потерпілої 1 мільйон 171 тисячу гривень матеріальної та 100 тисяч гривень моральної шкоди.