Forbes оновив рейтинг кращих міст для ведення бізнесу в Україні. Біла Церква цьогоріч піднялася на п’ять місць у рейтингу і зайняла 17 сходинку.
Рейтинг Forbes «Найкращі міста для ведення бізнесу» складено на основі 10 груп критеріїв. Цьогоріч, напередодні погіршення епідеміологічної ситуації, в рейтингу додатково оцінено готовність міст до наступної хвилі пандемії.
Інші критерії залишилися незмінними з минулого року: прозорість міської влади, ділова активність, регіональний рейтинг Doing Business, купівельна спроможність, транспортне сполучення, безпека, освіта, міграційна привабливість та екологічна ситуація.
Лідером рейтингу став Київ, який піднявся з четвертої позиції. Запорука успіху – найвищі в країні ділова активність та купівельна спроможність населення. Не завадило навіть зниження міграційної привабливості: передмістя забудовуються набагато інтенсивніше, ніж столиця.
Торішній лідер, Івано-Франківськ, опустився на четверту сходинку. Місто істотно втратило в умовах прозорості місцевої влади і регіональному рейтингу Doing Business, а також слабко проявило себе під час пандемії. Крім рокіровки Києва та Івано-Франківська, інших змін у верхній частині таблиці немає.
Найбільшу позитивну динаміку показав Ірпінь, що піднявся на сьоме місце з 13-го. На п’ять місць у рейтингу піднялися Біла Церква та Кременчук. Найгірша динаміка у Кам’янця-Подільського, який опустився відразу на вісім позицій – до рівня міст прифронтової зони.
Дев’ять з числа найбільших міст України мають інвестиційний рейтинг, 22 – спекулятивний, сім – депресивний.
Додалися зміни і в методологію рейтингу: цього року врахували показник готовності до пандемії. Довелося врахувати й те, що Держстат тепер звітує про показники субнаціонального рівня з урахуванням нового адміністративно-територіального поділу, тому в деяких випадках доступні показники не міст, а районів. Як і раніше, оцінювалися всі міста з населенням понад 90 000 людей на контрольованій частині України.