Окремі медбригади та тоновані вікна в палатах: київські лікарні готуються до VIP-пацієнтів. У Києві окремих пацієнтів, у яких буде виявлено коронавірус або підозра на нього, будуть приймати в VIP-палатах.
У Києві лікарні отримали вказівки про те, у яких умовах слід лікувати “обраних” пацієнтів. Для них передбачили окремі медбригади і тоновані вікна в палатах.
Журналісти отримали наказ, який департамент охорони здоров’я Київської міської держадміністрації розіслав у медичні заклади столиці. У ньому йдеться про особливі умови лікування «осіб, щодо яких здійснюється державна охорона».
Цього документу немає на сайті КМДА, його копію оприлюднили у Bihus.Info. У мерії визначили перелік медзакладів, у які привозитимуть таких віп-пацієнтів, а також прописали вимоги до утримання особливих хворих.
Їх триматимуть в ізольованих від інших приміщеннях, причому палати мусять мати площу щонайменше 13 кв. м із затіненими вікнами, «зручні комунікації з операційним блоком» та іншими відділеннями.
В таких палатах мусить бути окремий резерв лікарських засобів, цілодобовий медичний пост. Заклади охорони здоров’я мусять резервувати окремі операційні для віпів, а також забезпечити їх необхідними ліками і обладнанням.
«Особливих» пацієнтів возитимуть й «особливі» бригади меддопомоги: водій, лікар і двоє фельдшерів. Це мусять бути найбільш кваліфіковані працівники чи такі, що працюють в галузі не менше п’яти років.
Коронавірус спеціального призначення: віп-пацієнтів готуються лікувати, як у Куршевелі
До слова, державна охорона в Україні надається президенту, прем’єр-міністру, генпрокурору, голові Конституційного суду, міністру закордонних справ, іншим категоріям. Часто президенти персональними розпорядженнями виділяють держохорону і не включеним у визначений законом перелік особам.
Держохороною користуються колишній голова СБУ та його перший заступник — Василь Грицак і Віталій Маліков, екс-керівник Офісу президента Андрій Богдан та екс-прем’єр Арсеній Яценюк. Станом на кінець 2019 року держава охороняла приблизно двох десятків осіб, а після кадрових змін в уряді та Офісі генпрокурора цей перелік міг суттєво розширитися.
Коло людей, які будуть користуватись VIP-режимом в наказі визначено, як “особи, щодо яких здійснюється державна охорона”. Державна охорона за законом надається цілому ряду посадових осіб, зокрема – президенту, прем’єр-міністру, генпрокурору, голові Конституційного суду, міністру закордонних справ тощо.
Однак зазначимо, що нерідко президенти персональними розпорядженнями виділяють держохорону і не включеним у визначений законом перелік особам. Відповідно, до “особливих” хворих згідно наказу може потрапити широке коло людей. Так, наприклад, держохороною користуються колишній голова Служби безпеки та його перший заступник – Василь Грицак і Віталій Маліков, ексочільник Офісу президента Андрій Богдан та експрем’єр Арсеній Яценюк. Загалом станом на кінець 2019 року таких осіб було близько двох десятків. Сьогодні цей перелік найвірогідніше суттєво розширився після кадрових змін в Офісі генпрокурора і Кабміні.
Додатково:
МОЗ повідомляє:
В Україні зафіксовано 156 випадків коронавірусної хвороби COVID-19
За даними ЦГЗ, станом на 10:00 26 березня в Україні 156 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 5 летальних, 1 пацієнт одужав та вже виписаний з лікарні. За добу було зафіксовано 43 нові випадки.