10,05-11,97 грн економічно-обгрунтована вартість проїзду на думку перевізників Білої Церкви (Відео)

вартість проїзду в маршрутках, біла церква маршрутки, маршрутки бц

28 липня у Білій Церкві відбулося засідання “круглого столу” з обговорення проєкту щодо встановлення тарифу на послуги з перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування.

 До виконавчого комітету надійшли листи від підприємств-перевізників ТОВ “ТРАНССІТІ”, ТОВ “ЕПІТРАНС” та ТОВ “Білоцерківський автобусний парк” про необхідність перегляду тарифу.

Перевізники надали розрахунки, згідно з якими економічно-обгрунтована вартість проїзду по підприємствам є в межах 10,05-11,97 грн.

Начальник відділу транспорту та зв’язку Олена Шевченко повідомила, що листи та розрахункові матеріали перевізників були опрацьовані на предмет дотримання вимог Методики розрахунку тарифів на послуги пасажирського автомобільного транспорту, затвердженої наказом Міністерства транспорту від 17.11.2009 №1175, яка є обов’язковою для застосування під час встановлення регульованого тарифу органами виконавчої влади та місцевого самоврядування.

Згідно цієї методики, перегляд рівня тарифів повинен здійснюватися у зв’язку зі зміною умов виробничої діяльності та реалізації послуг, що не залежать від господарської діяльності перевізника, у тому числі в разі зміни вартості палива більше ніж на 10%.

Читайте також : На Київщині обіцяють підняти ціни на проїзд у приміських маршрутках.

За період дії існуючого тарифу за 1, 2 квартал 2021 р. відбулися наступні зміни:

  • в економіці спостерігається постійна тенденція до зростання вартості запчастин та комплектуючих, паливно-мастильних матеріалів;
  • обсяг пасажирських перевезень після карантину утримується на низькому рівні. 

Відповідно до вимог вищевказаної Методики для перегляду розміру тарифу існують відповідні підстави.  

Враховуючи, що згідно ст.10 Закону України «Про автомобільний транспорт» – тарифна політика на автомобільному транспорті має також забезпечувати баланс між платоспроможним попитом на послуги та обсягом витрат на їх надання, а також після вивчення ситуації по вартості проїзду в інших містах України, профільними спеціалістами Білоцерківської міської ради було опрацьовано проєкт рішення виконавчого комітету “Про тариф на послуги з перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування”, який передбачає встановлення тарифу на послуги з перевезення – 7,0 грн.

В ході обговорення порядку денного присутні  піднімали питання, які стосувалися складових формування тарифу, надійшла пропозиція по  встановленню диференційованих тарифів, залежно від  конкретного маршруту та ін.

Заступник міського голови Руслан Руденко зазначив, що проєкт регуляторного акта – проєкт рішення виконавчого комітету Білоцерківської міської ради “Про встановлення тарифу на послуги з перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування” та пропозиції до нього будуть передані на розгляд виконавчого комітету Білоцерківської міської ради.

Рекомендовано для Вас