кредити під 0 відсотків, заборонили кредити під 0 відсотків, заборонили кредити під 0%
Закон, який набере чинності з січня 2021 року, вже підписав президент. У рекламі ми більше не побачимо процентні ставки на рівні 0% або 0,01%. При цьому штрафи в разі прострочення можуть подвоїти-потроїти або навіть збільшити борг у десять разів
В Україні набуде чинності закон, який забов’яже фінансові установи розкривати повну вартість мікрокредитів – позичок, які менші за мінімальну зарплату 5 тисяч гривень та короткострокових запозичень (до одного місяця).
Відповідний документ уже підписав президент Володимир Зеленський. Закон набирає чинності через 3 місяці з дня його опублікування – у січні 2021 року.
Фінансові компанії будуть зобов’язані вказувати реальну річну процентну ставку за мікрокредитами, яка включає всі без винятку витрати клієнта. Зокрема це стосується і реклами.
Буде заборонено зазначати процентні ставки на рівні 0% чи 0,01%, які можуть діяти лише впродовж короткого пільгового періоду, що призводить до неправильного розуміння вартості кредиту споживачем.
Договір мікрокредиту повинен буде містити повну інформацію про позику, а саме:
З’явиться максимальна планка штрафів та пені – подвійна сума кредиту. Водночас таке обмеження не може збільшуватися за домовленістю сторін (навіть, якщо така умова передбачена в договорі).
Також закон передбачає, що у випадку прострочення ставка за мікрокредитом не може змінюватися в гіршу для клієнта сторону.
Саме штрафи у випадку прострочення можуть подвоїти-потроїти чи навіть збільшити борг удесятеро. Клієнти можуть не розібратися у графіку платежів. Водночас система сплати штрафів може бути прописана надто складно, тому позичальник не розуміє їхнього обсягу.
Штраф може становити, наприклад, 2% від простроченого платежу в перший день прострочки і ще плюс 2% кожного наступного дня. До цього може додаватися пеня, наприклад, 1,5% від суми кредиту за кожен день прострочки.
Закон посилить захист споживачів мікрокредитів від необґрунтованого боргового навантаження, а також убезпечить кредиторів від недобросовісних позичальників та, відповідно, сприятиме зменшенню частки проблемної заборгованості.
Також закон установлює максимальну планку штрафних санкцій, які фінустанова може нарахувати клієнтові у випадку прострочення виплат за кредитом.
Генерал-лейтенант Сергій Наєв завершив каденцію на посаді командира тактичної групи "Вугледар". Він розповів, що за…
Генерал-лейтенант Сергій Наєв звітує про досягнення тактичної групи «Вугледар»: передані антидронові сітки, медичний транспорт і…
У наших штурмах не беруть участі непідготовлені. Ми не воюємо заради звітності чи галочки у…
Розпочато один із наймасштабніших обмінів з початку повномасштабного вторгнення — у форматі 1000 на 1000.…
Американське видання The New York Times опублікувало статтю про українського вчителя історії Віталія Дрібницю з…
Генерал-лейтенант Сергій Наєв доповів про надзвичайно напружену ситуацію на Новопавлівському та Покровському напрямках. Попри шалені…