калуш азов, калуш азовсталь, Kalush Orchestra Azov, kalush azovstal, калуш євробачення, Kalush євробачення азовсталь, калуш маріуполь
Пошукові запити після звернення гурту на Євробаченні на за словами “Азовсталь” та “Маріуполь” злетіли до небес. Люди шукають, що вони означають.
Гурт Kalush Orchestra у фіналі Євробачення 2022 зі сцени звернулися до глядачів конкурсу з усього світу врятувати захисників Маріуполя, які перебувають на заводі “Азовсталь”.
“Будь ласка, допоможіть Україні, Маріуполю! Допоможіть “Азовсталі”! Прямо зараз!” – закликав музичний колектив.
Після цього пошукові запити за словами “Азовсталь” та “Маріуполь” злетіли до небес. Люди шукають, що вони означають.
Розповидаємо, чому Маріуполь став головною ціллю російських окупантів та як завод “Азовсталь” став останнім бастіоном міста.
Із самого початку російського вторгнення Маріуполь став ціллю окупатів. Вони з некрофільською заповзятістю знищують мирне населення міста та бомблять житлові будинки й об’єкти.
За попередніми даними, Росія вбила понад 20 тисяч мирного населення Маріуполя. Щоб приховати сліди таких злочинів, окупанти пригнали в місто мобільні крематорії й спалюють тіла вбитих.
Одним з найжахливіших злочинів РФ у Маріуполі стало бомбардування будівлі драмтеатру, де ховалося дуже багато мирних жителів. У березні повідомлялося, що у будівлі театру могли загинути близько 300 осіб. Нову кількість загиблих в результаті власного розслідування з’ясувало Associated Press – вони назвали цифру 600.
Після щоденних бомбардувань міста Російською Федерацією (за день на Маріуполь вона скидає від 50 до 100 авіабомб) останнім прихистком для багатьох цивільних та захисників Маріуполя, які залишилися практично без води, їжі та ліків й належної меддопомоги, став завод “Азовсталь”.
Окупантам критично важливо захопити Маріуполь одразу з кількох причин:
Захисники Маріуполя, серед яких і бійці полку “Азов”, заблоковані російськими військами на території заводу “Азовсталь” вже близько двох місяців. Повідомляється, що серед них понад 600 поранених. Бійці неодноразово просили застосувати щодо них процедуру екстракції (вивезення у безпечну зону).
Нещодавно вдалося евакуювати мирних жителів із заводу “Азовсталь”, які знайшли там прихисток. 7 травня віце-прем’єр-міністр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук заявила, що усіх жінок, дітей та людей похилого віку з “Азовсталі” у Маріуполі евакуйовано. За її словами, цю частину маріупольської гуманітарної операції завершено.
Як повідомляв Зеленський, для порятунку українських військових, які перебувають на “Азовсталі”, залучені впливові посередники і держави. У Генштабі ЗСУ стверджують, що операція з деблокування заводу потребуватиме значних зусиль і великої кількості військ.
11 травня віце-прем’єр Верещук заявила, що на території “Азовсталі” можуть перебувати ще близько тисячі бійців, половина з них важкопоранені.
14 травня вона повідомила, що зараз ведуться переговори про звільнення 60 важкопоранених.
Захисники Маріуполя не планують здаватися, як вимагає Росія, вони виконують наказ та обороняють місто. У соцмережах активно щодо бійців полку “гуляє” фраза: “Азов” – сталь”. З цим складно не погодитися.
“Азовсталь” – це металургійний гігант з майже 100-річною історією. Комплекс розташований між річкою Кальміус з одного боку та берегом Азовського моря – з іншого. Завод має свій власний вантажний порт та надійну систему підземних комунікацій.
Оскільки окупанти один за одним руйнували будинки маріупольців, люди переходили з одного укриття до іншого, уцілілого. Та дуже багато було зруйновано, тож прихистком став завод “Азовсталь”.
Керівництво заводу повідомило, що п’ять бомбосховищ на території підприємства здатні витримати пряме влучання ядерного боєзаряду. Про цезаявив генеральний директор ПрАТ “Металургійний комбінат “Азовсталь” Енвер Цкітішвілі.
За його словами, мінімальна товщина між поверхнею землі і стелею підземних тунелів становить 8 м. Але це комунікаційні тунелі, які є переходами між різними бункерами, а самі бомбосховища розташовані глибше.
Співробітники заводу напередодні вторгнення Росії в Україну створили дуже великі запаси питної води і продовольства в бункерах, що дозволяє тривале проживання в них. Це допомогло захисникам Маріуполя і цивільним вистояти під прямими бомбардуваннями російських окупантів.
РФ щодня атакує завод “Азовсталь” у Маріуполі, 15 травня вже застосувала уперше там фосфорні бомби, та вибити захисників у неї не виходить. Наші бійці мужньо тримаються.
Й наостанок: погляньте, в яких умовах перебувають поранені захисники Маріуполя на території “Азовсталі”. Ми віримо в те, що їх вдасться врятувати!
Майже 211 мільйонів гривень — це не просто цифра. Це ударна сила в небі. Це…
"Несподівана зустріч із генералом Сергієм Наєвим, який останнім часом привертає багато уваги. Радий побачити генерала…
Сергій Наєв: "Сьогодні День Українського Добровольця! Тут, на передовій, серед людей, які добровільно обрали шлях…
5 березня 2025 року під час здійснення заходів контролю за дотриманням природоохоронного законодавства інспектори Державної…
Генерал-лейтенант Сергій Наєв здійснив робочий візит до 1-го танкового батальйону 5-ї окремої важкої механізованої бригади.…
Сьогодні ми згадуємо день, який залишив рану в серці кожного з нас. День, коли ворожі…