Categories: Новини

В Україні введено надзвичайний стан: що це означає для мешканців Київщини

335 нардепів підтримали рішення щодо введення надзвичайного стану на території України, крім Луганської та Донецької областей.

Надзвичайний стан запроваджується з півночі 24 лютого, згідно з текстом указу. Термін дії режиму НС, за чинним законодавством, – це 30 днів, однак президент своїм указом його може подовжити.

Верховна Рада підтримала рішення РНБО про запровадження надзвичайного стану по всій території України, крім Донецької та Луганської областей.

За словами секретаря РНБО Олексія Данілова, у різних регіонах обмеження у зв’язку з надзвичайним станом можуть бути різними.

Указом президента передбачається ввести на території Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Житомирської, Закарпатської, Запорізької, Івано-Франківської, Київської, Кіровоградської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Херсонської, Хмельницької, Черкаської, Чернівецької, Чернігівської областей, міста Києва надзвичайний стан з 00 годин 00 хвилин 24 лютого строком на 30 діб.

Голови обласних та Київської міської державної адміністрації мають утворити оперативні штаби на чолі з головами адміністрацій для координації дій органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій із запровадження здійснення заходів правового режиму надзвичайного стану.

На територіях, де вводиться надзвичайний стан, запроваджуються такі заходи:

  • Встановлення особливого режиму в’їзду і виїзду, а також обмеження свободи пересування територією, де вводиться надзвичайний стан (за потреби).
  • Обмеження руху транспортних засобів та їхній огляд (за потреби).
  • Посилення охорони громадського порядку та об’єктів, що забезпечують життєдіяльність населення та народного господарства.
  • Заборона проведення масових заходів, крім заходів, заборона на проведення яких встановлюється судом.
  • Заборона страйків.
  • Тимчасова чи безповоротна евакуація людей з місць, небезпечних для проживання, з обов’язковим наданням їм стаціонарних або тимчасових житлових приміщень.
  • Запровадження комендантської години (заборона перебувати на вулицях та в інших громадських місцях без спеціально виданих перепусток і посвідчень особи у встановлені години доби, за потреби).
  • Перевірка документів у громадян, а в необхідних випадках – проведення особистого огляду, огляду речей, транспортних засобів, багажу і вантажів, службових приміщень та житла громадян.
  • Заборона призовникам, військовозобов’язаним та резервістам змінювати місце проживання без відома відповідного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, Центрального управління та/або регіонального органу Служби безпеки України, відповідного підрозділу Служби зовнішньої рохзвідки України.
  • Заборона виготовлення і розповсюдження інформаційних матеріалів, що можуть дестабілізувати обстановку.
  • Регулювання роботи цивільних теле- та радіоцентрів, заборона роботи аматорських радіопередавальних засобів та радіовипровінювальних пристроїв особистого і колективного користування. Не йдеться про ліцензовані медіа.
  • Особливі правила користування зв’язком та передавання інформації через комп’ютерні мережі (за потреби).
  • Порушення у порядку, визначеному Конституцією і законами України, питання про заборону діяльності політичних партій, громадських організацій в інтересах національної безпеки та громадського порядку, охорони здоров’я населення або захисту прав і свобод інших людей.

Відповідний указ президента набирає чинності одночасно з набранням чинності законом “Про затвердження указу президента України “Про введення надзвичайного стану в окремих регіонах України”. Закон набирає чинності з дня його опублікування.

Ключова відмінність надзвичайної ситуації, яка запроваджена в Україні через коронавірус, від надзвичайного стану – режим надзвичайної ситуації жодним чином не обмежує конституційні права і свободи людей. Натомість надзвичайний стан – це особливий правовий режим, за якого ці права можуть тимчасово обмежуватися – як-от свобода пересування, свобода зібрань тощо.

Сьогодні, 23 лютого, голова Київської облдержадміністрації Олексій Кулеба провів пресконференцію, під час якої розповів про організацію режиму надзвичайного стану на території Київщини.

«Введення надзвичайного стану передбачено на всій території України, в тому числі Київщини. Окрім Луганської та Донецької областей – там продовжує діяти ООС. Наголошу, що йдеться не про воєнний, а про надзвичайний стан. Він передбачає встановлення у разі потреби посиленого контролю в’їздів та виїздів з території міст та області, можливе обмеження руху та огляд транспортних засобів, заборону проведення мітингів та масових заходів. Комендантська година на території Київщини не встановлюється до прийняття відповідного рішення та з огляду на ситуацію», – повідомив Олексій Кулеба.

В регіоні буде створено оперативний штаб, до складу якого увійдуть представники обласних силових та військових структур, керівництво органів державної влади, мери міст та керівництво органів місцевого самоврядування. 

Олексій Кулеба додав, що як керівник обласного оперативного штабу, він постійно контролює організацію територіальної оборони Київщини: «Всі потреби тероборони вирішуються в оперативному режимі. Найближчим часом будуть організовані та проведені навчальні збори резервістів в батальйонах і бригадах ТрО».

«Сьогодні ми не займаємося питаннями політики. В країні приймаються спільні погоджені дії та рішення. Ми працюємо синхронно та будемо продовжувати роботу разом в режимі 24/7. Підкреслю, що ситуація в Київській області наразі стабільна. Всі служби працюють та готові до будь-якого перебігу подій. Тож продовжуємо працювати далі», – зазначив голова Київської ОДА.

Андрій Нєбитов розповів, що обласна поліція переведена на посилений режим роботи та закликав мешканців Київської області ставитися до їх роботи з повагою та розумінням. Тим самим підтримуючи порядок на території області.

Заступник командира бригади ТрО повідомив, що організація підрозділів йде за планом і закликав громадян долучатися до тероборони, та у разі потреби бути напоготові захистити себе та свої сім‘ї.

З інформацією щодо організації територіальної оборони Київщини можна ознайомитися на сайті КОДА за посиланням: https://koda.gov.ua/kyyivska-oda/diyalnist/terytorialna-oborona/

Також організацію життєдіяльності населених пунктів в умовах режиму надзвичайного стану голова Київської ОДА Олексій Кулеба обговорив сьогодні під час наради з головами ОТГ Київщини.

admin

Recent Posts

У Білій Церкві затримали 38-річного чоловіка, який викрав дефібрилятор

Дефібрилятор він викрав зі станції столичного метрополітену «Університеті». Про це розповіли у поліції. Крадій дочекався прибуття…

1 тиждень ago

У Білій Церкві та Шкарівці виявлено незаконні сміттєзвалища небезпечних відходів

“Ділки” закопували небезпечні речовини у землю під виглядом надання послуг з вивезення та утилізації відходів. …

1 тиждень ago

У Білій Церкві побудують садочок за 167 млн грн коштом Європейського інвестиційного банку

Управління капітального будівництва Білоцерківської міської ради Київської області 4 листопада за результатами тендеру замовило ТОВ…

1 тиждень ago

У Білій Церкві виділили понад 3 млн грн на будівництво місцевої системи оповіщення

Рішенням депутатів Білоцерківської міської ради було виділено 3 млн 227, 8 тис грн на будівництво…

2 тижні ago

Білоцерківець Дмитро Шерехора – бронзовий призер чемпіонату України з класичного пауерліфтингу

Вихованець ДЮСШ "Богатир" ШЕРЕХОРА Дмитро зайняв 🥉місце із загальним результатом 637,5 кг ( присідання -…

2 тижні ago

З 22 жовтня у Білій Церкві розпочнеться включення опалення житлового фонду

З 22 жовтня у Білій Церкві розпочнуть процедуру включення систем опалення житлового фонду Відповідне рішення…

1 місяць ago