Дитячі садки та початкову школу з листопада закривати не будуть, – Сергій Бабак.
Минулого тижня Кабмін України рекомендував розпочати планові жовтневі канікули з 15 до 30 жовтня усім закладам освіти. В уряді припускають, що після відпочинку діти можуть перейти на дистанційний або змішаний формат навчання, але все залежатиме від епідемічної ситуації. Про це повідомляє голова профільного комітету Ради Сергій Бабак інформаційному агентству РБК-Україна.
За словами нардепа, питання щодо того, чи відбудеться освітній процес після канікул, обговорювалося на засіданні комітету з представниками МОЗ та МОН минулого четверга:
Згідно зі статистикою, захворіло приблизно чотири тисячі дітей і шість тисяч учителів. Хоча учнів у школах значно більше, приблизно в співвідношенні 10 до 1. Якби школи дійсно були вогнищами заражень, то хворих серед дітей було б у разів 10 більше ніж учителів. Тобто прямої кореляції і підтверджень не бачимо.
Голова уточнив, що є й інша версія: діти можуть безсимптомно хворіти COVID-19 і при цьому бути переносниками інфекції, але прямих підтверджень теж немає. Водночас у МОЗі вважають, що до поширення інфекції призводить не відвідування шкіл, а дорога до школи та перебування у громадському транспорті:
За логікою МОЗ, великий ризик зараження є під час довезення до школи – в громадському транспорті. Адже ним добираються на роботу вчителі, шкільний персонал та чотири мільйони дітей, і якщо всіх разом порахувати, то це майже п’ять мільйонів осіб, які їздять до шкіл щодня, – пояснив Бабак.
Він вважає, що така логіка має сенс, але спочатку слід подивитися на динаміку заражень, коли школи підуть на канікули. Якщо закриття шкіл виправдає себе і передача вірусу ослабне – тоді потрібно буде думати про перехід на дистанційний або змішаний формат. Проте рішення про переведення школи на онлайн-навчання або її закриття ухвалює засновник.
При цьому Бабак запевнив, що навіть за найгіршого сценарію дитячі садки й початкову школу з листопада закривати не будуть:
Це те, про що ми домовилися і погодили з МОН та МОЗ. Діти не можуть займатися дистанційно – у них ще немає самосвідомості такого рівня, щоби вони могли самоорганізуватися. Ці дві ланки мають працювати.
Голова профільного комітету зазначив: якщо епідситуація буде дозволяти, то за парти повернуться всі діти, в тому числі й учні 5-11-х класів. Проте за “найгіршого сценарію” вони будуть тимчасово переведені на дистанційне навчання. У будь-якому випадку – це все буде на рівні рекомендацій від уряду залежно від “карантинних” зон.
За останніми даними МОЗ, зараз в Україні на дистанційному навчанні й самоізоляції перебуває понад 5 тисяч класів. Повністю на карантині – більш ніж 500 шкіл.
Дефібрилятор він викрав зі станції столичного метрополітену «Університеті». Про це розповіли у поліції. Крадій дочекався прибуття…
“Ділки” закопували небезпечні речовини у землю під виглядом надання послуг з вивезення та утилізації відходів. …
Управління капітального будівництва Білоцерківської міської ради Київської області 4 листопада за результатами тендеру замовило ТОВ…
Рішенням депутатів Білоцерківської міської ради було виділено 3 млн 227, 8 тис грн на будівництво…
Вихованець ДЮСШ "Богатир" ШЕРЕХОРА Дмитро зайняв 🥉місце із загальним результатом 637,5 кг ( присідання -…
З 22 жовтня у Білій Церкві розпочнуть процедуру включення систем опалення житлового фонду Відповідне рішення…