В одній із шкіл міста Києва (№78) процвітає цікава схема з виманювання грошей у батьків. Мова йде про великі суми: так з кожного учня збирають по 2500 грн за місяць, і це не остаточна сума.
Для того, щоб отримати такі кошти, батьків переконують в тому, що їхні діти навчаються не у звичайному класі, а у ліцейному, тому необхідно платити.
Про те, що выдбуваэться у школі Печерського району Киэва, розповіла одна з мам, якій урвався терпець. Її дитина навчається у тому самому “ліцейному” класі.
“Вступали ми начебто до звичайного класу, але потім нам сказали, що у нас ліцей. Що це означає? Ми повинні раз на рік робити внесок 3 тисячі гривень. Нібито ці гроші йдуть на навчальні матеріали та книги. Ми за кілька років не бачили жодного матеріалу, і ніякі книги нам не віддають, хоча ми за них заплатили”, – розповідає мама учня.
Крім цього, раз на місяць батьки мають оплачувати додаткові заняття для дітей. Сума цього року склала 2,5 тисячі гривень.
“Спочатку ми платили 1,2 тисячі гривень, потім 1,5 тисячі, потім 1,7 тисячі. А в цьому році нас просто поставили перед фактом – платите 2,5 тисячі. На логічне запитання – “за що ми платимо?”, відповідь одна: “не подобається, йдіть до звичайного класу або взагалі переходьте до іншої школи”. Але чому ми повинні кудись переходити, якщо дитина тут провчилася вже кілька років, у неї є свої друзі, свій колектив?”, – розповідає жінка.
На додаткові гроші після закінчення уроків з дітьми займаються ті ж самі вчителі. Їм викладають риторику, звичайну англійську тощо.
“Якби тут була поглиблена англійська, або якісь цікаві предмети? Насправді нічого тут цікавого немає. Тому половина батьків після уроків забирає дітей і розвозить по своїх секціях, гуртках і курсах. У школі рівень викладання іноземної мови низький.
І я не розумію, за що я плачу такі гроші? Причому заносити гроші можна просто у конверті завучу. Або перераховувати на рахунок якогось ФОПа. І суми можуть бути різні. Хтось каже, що платить тільки 50%, бо у нього двоє дітей”, – розповідає мати.
Як не дивно, у школі №78 офіційно жодних ліцейних класів немає. “У нас офіційно немає ніяких ліцейних класів, у нас звичайна школа”, – повідомила завуч навчального закладу Віта Павличенко.
За її словами, у школі №78 у другій половині дня працює приватний ліцей “Алско”. “Це позашкільний навчальний заклад, вони самостійна організація, яка працює у другій половині дня”, – сказала Павличенко.
Саме приватному навчальному закладу “Алско” батьки добровільно-примусово і платять такі суми. У цьому “Алско” також працюють ці самі шкільні педагоги.
“У них там свій педагогічний склад, але деякі наші вчителі теж там працюють”, – запевнила завуч.
“Дивно, а чому самі батьки не звертаються? Це ж їхні гроші, вони ж підписують договір”, – дивується завучка.
А ось на запитання, чи можуть батьки, діти яких не хочуть ходити після уроків на ці “заняття”, не укладати договору з “Алско” і не платити гроші, завучка відповіді не надала. Точно так само як не змогла назвати точно суму, яку вимагають у батьків ліцеїстів вносити щомісяця.
Скільки таким чином заробляють на батьках у школі №78, підрахувати неважко. У кожній паралелі існує по 2-3 ліцейних класи. Якщо в середньому у ньому 26 учнів, то за дев’ять навчальних місяців лише два класи заплатять 1 млн 170 тисяч гривень. А якщо врахувати всі паралелі, то мінімум – 13 млн грн. Непоганий дохід.
До речі, схожа ситуація і у школі №314 Дарницького району. Виявляється, приватний ліцей “Алско” працює і на базі цього навчального закладу. Щоправда, платять тут менше.
В інших школах батьки розповідають, що платити за місяць доводиться по 300-500 гривень. Причому, як розповіла мама учня 315-ї гімназії Києва, у цю суму входить і додаткове заняття з англійської. У школі №341 за місяць батьки здають по 350 грн.
Дефібрилятор він викрав зі станції столичного метрополітену «Університеті». Про це розповіли у поліції. Крадій дочекався прибуття…
“Ділки” закопували небезпечні речовини у землю під виглядом надання послуг з вивезення та утилізації відходів. …
Управління капітального будівництва Білоцерківської міської ради Київської області 4 листопада за результатами тендеру замовило ТОВ…
Рішенням депутатів Білоцерківської міської ради було виділено 3 млн 227, 8 тис грн на будівництво…
Вихованець ДЮСШ "Богатир" ШЕРЕХОРА Дмитро зайняв 🥉місце із загальним результатом 637,5 кг ( присідання -…
З 22 жовтня у Білій Церкві розпочнуть процедуру включення систем опалення житлового фонду Відповідне рішення…