У ніч з 28 на 29 березня о 03:00 українці переведуть стрілки своїх годинників на одну годину вперед.
Таким чином, українцям в неділю доведеться спати на годину менше.
Переведення годинників здійснюється для того, щоб люди, використовуючи менше штучного освітлення, могли працювати довше.
На думку вчених, людський організм набагато легше переносить перехід на зимовий час, ніж на літній.
За даними ООН – саме після переведення годинників на літній час понад вдвічі збільшуються звернення до медиків через проблеми із серцево-судинною системою. А також майже половина населення має проблеми зі сном. У людей змінюються звичні біоритми, суттєво підвищується сонливість, втомлюваність та знижується увага. Майже на третину зростає кількість ДТП протягом наступних двох тижнів після переведення годинників.
Через твердження енергетиків, в Україні, як і в усьому світі, теж хотіли скасувати перехід на літній час, але поки це тільки наміри, тому лікарі радять поберегтися.
До слова, вперше переводити годинник запропонували ще у далекому 1784 році. Таку пропозицію, з метою економії свічок, вніс посол США у Франції Бенджамін Франклін. Пропозиція була прийнята та втілена у життя. Винахід переходу саме на літній час приписують англійцю Вільяму Уіллету.
В Україні годинник переводять з 1981 року.
Дефібрилятор він викрав зі станції столичного метрополітену «Університеті». Про це розповіли у поліції. Крадій дочекався прибуття…
“Ділки” закопували небезпечні речовини у землю під виглядом надання послуг з вивезення та утилізації відходів. …
Управління капітального будівництва Білоцерківської міської ради Київської області 4 листопада за результатами тендеру замовило ТОВ…
Рішенням депутатів Білоцерківської міської ради було виділено 3 млн 227, 8 тис грн на будівництво…
Вихованець ДЮСШ "Богатир" ШЕРЕХОРА Дмитро зайняв 🥉місце із загальним результатом 637,5 кг ( присідання -…
З 22 жовтня у Білій Церкві розпочнуть процедуру включення систем опалення житлового фонду Відповідне рішення…