На Київщині виявили 30 каналів щодо молодіжного ПВК «Редан», зокрема і у Білій Церкві

У Київській області натепер загалом зареєстровано 30 каналів щодо нового небезпечного молодіжного руху – як правило, це групи, що стосуються прихильників «Редану» й «АнтиРедану».

Про це в ефірі телеканалу «Еспресо» заявив начальник поліції столичної області Андрій Нєбитов, передає кореспондент Укрінформу.

«Ні, на жаль, це (було зафіксовано – ред.) не тільки у Ірпені. На території Київської області, станом на зараз, зареєстровано 30 каналів цієї субкультури. Як правило, це (учасники таких груп як – ред.) «АнтиРедан» і «Редан», – сказав Нєбитов.

За його словами, станом на сьогодні, поліцейські нарахували вже близько 1 600 учасників цих груп.

«Переважно, наша молодь … Але ми розуміємо, що це все – ІПСО рф, з метою дестабілізувати криміногенну ситуацію. Тому ми, звичайно, проводимо спеціальні кримінологічні профілактичні заходи, які не дозволяють скоювати різні правопорушення», – заявив поліцейський.

До цих заходів, за його даними, долучені різні підрозділи: кіберполіція, патрульна та кримінальна поліція і ювенальна превенція.

Відповідаючи на запитання щодо учасників цих груп, Нєбитов уточнив, що тут фактично порівну і дівчат, і хлопців, але здебільшого це – школярі, яким від 12 до 17 років.

«Ми будемо, звичайно, давати публічну інформацію, які канали існують, у яких місцях. Як правило, це – Біла Церква, Вишгород, Бориспіль, Бровари – тобто, великі міста нашої області», – поінформував правоохоронець.

Він заявив, що питання із цим рухом є загальноукраїнською проблемою, тому на це звернув увагу і міністр внутрішніх справ Ігор Клименко, і тимчасово виконуючий обов’язки голови Нацполіції Іван Вигівський. «Практично по всіх навчальних закладах вже проведена робота з молоддю. Підключені вчителі, керівники військових адміністрацій», – заявив очільник поліції Київщини.

Відповідаючи на питання щодо того, як можна ідентифікувати особу щодо приналежності до «Редану», Нєбитов зазначив, що не обов’язково, що дитина буде використовувати якусь символіку.

«Вона (дитина – ред.) може бути і по своїй правосвідомості (належною до спільноти – ред.) «Анти-редан», патріотично налаштованою. Але може бути помилка в тому, що якщо вони збиратимуться, і ми не будемо це профілактувати, то вони можуть будь-яку людину приймати, що вона є учасником групи «Редан». І тоді вже буде дуже складно зупинити насилля», – вважає Нєбитов.

За словами правоохоронця, саме тому є важливими і кримінологічні заходи, які здійснюють поліцейські, і загальносоціальні профілактичні заходи щодо цього – для того, щоб уберегти українську молодь і попередити насилля у суспільстві.

admin

Recent Posts

211 млн грн та 2000 БпЛА, – Сергій Наєв розповів про допомогу для наших захисників

Майже 211 мільйонів гривень — це не просто цифра. Це ударна сила в небі. Це…

6 днів ago

Зустріч із генералом Сергієм Наєвим: моральний дух військових і ситуація на фронті

"Несподівана зустріч із генералом Сергієм Наєвим, який останнім часом привертає багато уваги. Радий побачити генерала…

2 тижні ago

Сергій Наєв привітав українців з Днем добровольця

Сергій Наєв: "Сьогодні День Українського Добровольця! Тут, на передовій, серед людей, які добровільно обрали шлях…

3 тижні ago

У Білій Церкві незаконно вирубали дерева на комунальній землі

5 березня 2025 року під час здійснення заходів контролю за дотриманням природоохоронного законодавства інспектори Державної…

4 тижні ago

Сергій Наєв відвідав 1-й танковий батальйон 5-ї ОВМБр

Генерал-лейтенант Сергій Наєв здійснив робочий візит до 1-го танкового батальйону 5-ї окремої важкої механізованої бригади.…

4 тижні ago

Сергій Наєв: Ми пам’ятаємо, боремося, наближаємо перемогу

Сьогодні ми згадуємо день, який залишив рану в серці кожного з нас. День, коли ворожі…

1 місяць ago