Categories: Новини

Черкаські екологи розповіли про стан річки Рось (Фото)

Річка Рось є правою притокою Дніпра. Основними екологічними проблемами басейну Росі є надмірне зарегулювання стоку, забруднення стічними водами, розораність берегів, інтродукція нових видів.

Про це на своїй сторінці в соціальній мережі “Фейсбук” повідомив начальник начальник управління екологічного нагляду (контролю) у Черкаській області Олександр Позняков. 

Басейн річки Рось належить до найбільш зарегульованих в Україні: загальна кількість водосховищ становила 66, ставків — 2322.

У створі гідропосту Корсунь-Шевченківський середня за місяць витрата води була 3,03 м3/с або 18 % липневої норми, тим самим досягнувши значень нижче критеріїв маловоддя.

Враховуючи наведене та реагуючи на звернення громадян спеціалістами Державної екологічної інспекції Центрального округу 19 серпня разом з громадським активістом О.Собченком проведено обстеження річки Рось та відібрано проби поверхневої води:

• в районі понтонного мосту смт. Стеблів;

• верхній б’єф Стеблівської ГЕС;

• нижній б’єф Стеблівської ГЕС;

• в районі с. Яблунівка, Корсунь – Шевченківський район;

• нижче м. Корсунь – Шевченківський.

Під час обстеження берегової лінії річки Рось масового замору водних живих біоресурсів не виявлено, лиш поодинокі екземпляри.

Концентрація розчиненого кисню у воді становила в придонних шарах річки від 0,99 до 2,2 мг/дм3, а в поверхневих від 4,0 до 8,7 мг/дм3 (при нормі не менше 4 мг/дм3). Повний гідрохімічний аналіз проводиться, результати через 5 днів.

Розчинений кисень використовується гідробіонтами (організми) для дихання та окиснення органічних речовин. Низька концентрація розчиненого кисню негативно впливає на біохімічні та екологічні процеси у водному об’єкті. Концентрація кисню у поверхневих шарах вища, ніж у глибинних за рахунок посиленої поверхневої аерації та інтенсивного проходження процесів фотосинтезу.

Зниження концентрації розчиненого у воді кисню веде до кисневого голодування (гіпоксії) – риби починають активніше рухатися, “кидатися”. У результаті потреба в кисні у них збільшується. Від нестачі кисню риби виснажуються, а потім гинуть.

Для зменшення загрози виникнення заморних явищ, одним з перших заходів потрібно збільшити проточність води.

Тому Інспекцією направлено лист до Регіонального офісу водних ресурсів річки Рось для перегляду режимів роботи водосховищ комплексного призначення та водогосподарських систем ріки Рось.

admin

Recent Posts

В Білій Церкві виступить один із найпопулярніших нових гуртів українського шоубізу 100лиця

22 травня у ПК «Росава» відбудеться перший великий сольний концерт гурту 100лиця в Білій Церкві. …

7 днів ago

У Білій Церкві 11-річного хлопчика на залізниці уразило струмом

16 квітня, в місті Біла Церква двоє 11-річних хлопчиків грались біля залізниці. Попередньо відомо, що…

2 тижні ago

Директорка дитячого садочку Білої Церкви ​​завдала 730 тис грн збитків громаді

За процесуального керівництва ювенальних прокурорів Білоцерківської окружної прокуратури колишній директорці дитячого садочка у Білоцерківському районі…

2 тижні ago

Медичний центр «ОН Клінік Біла Церква» змінив адресу та розширився!

Медичний центр «ОН Клінік Біла Церква» радо повідомляє про своє розширення та відкриття нових відділень,…

2 тижні ago

У Білій Церкві виступить співак CHEEV: гостей чекає оновлена програма та всім відомі хіти «Гарно так», «Мрієшся», «Оберігати»

12 травня у ПК «Росава» відбудеться великий концерт яскравого та талановитого CHEEV.  Початок концерту о…

2 тижні ago

Мер Білої Церкви Геннадій Дикий вступив до лав ЗСУ

Міський голова помідомив, що вступив до лав Збройних сил України. Також він зазначив,що є офіцером…

1 місяць ago