Categories: Новини

Черкаські екологи розповіли про стан річки Рось (Фото)

Річка Рось є правою притокою Дніпра. Основними екологічними проблемами басейну Росі є надмірне зарегулювання стоку, забруднення стічними водами, розораність берегів, інтродукція нових видів.

Про це на своїй сторінці в соціальній мережі “Фейсбук” повідомив начальник начальник управління екологічного нагляду (контролю) у Черкаській області Олександр Позняков. 

Басейн річки Рось належить до найбільш зарегульованих в Україні: загальна кількість водосховищ становила 66, ставків — 2322.

У створі гідропосту Корсунь-Шевченківський середня за місяць витрата води була 3,03 м3/с або 18 % липневої норми, тим самим досягнувши значень нижче критеріїв маловоддя.

Враховуючи наведене та реагуючи на звернення громадян спеціалістами Державної екологічної інспекції Центрального округу 19 серпня разом з громадським активістом О.Собченком проведено обстеження річки Рось та відібрано проби поверхневої води:

• в районі понтонного мосту смт. Стеблів;

• верхній б’єф Стеблівської ГЕС;

• нижній б’єф Стеблівської ГЕС;

• в районі с. Яблунівка, Корсунь – Шевченківський район;

• нижче м. Корсунь – Шевченківський.

Під час обстеження берегової лінії річки Рось масового замору водних живих біоресурсів не виявлено, лиш поодинокі екземпляри.

Концентрація розчиненого кисню у воді становила в придонних шарах річки від 0,99 до 2,2 мг/дм3, а в поверхневих від 4,0 до 8,7 мг/дм3 (при нормі не менше 4 мг/дм3). Повний гідрохімічний аналіз проводиться, результати через 5 днів.

Розчинений кисень використовується гідробіонтами (організми) для дихання та окиснення органічних речовин. Низька концентрація розчиненого кисню негативно впливає на біохімічні та екологічні процеси у водному об’єкті. Концентрація кисню у поверхневих шарах вища, ніж у глибинних за рахунок посиленої поверхневої аерації та інтенсивного проходження процесів фотосинтезу.

Зниження концентрації розчиненого у воді кисню веде до кисневого голодування (гіпоксії) – риби починають активніше рухатися, “кидатися”. У результаті потреба в кисні у них збільшується. Від нестачі кисню риби виснажуються, а потім гинуть.

Для зменшення загрози виникнення заморних явищ, одним з перших заходів потрібно збільшити проточність води.

Тому Інспекцією направлено лист до Регіонального офісу водних ресурсів річки Рось для перегляду режимів роботи водосховищ комплексного призначення та водогосподарських систем ріки Рось.

admin

Recent Posts

У Білій Церкві затримали 38-річного чоловіка, який викрав дефібрилятор

Дефібрилятор він викрав зі станції столичного метрополітену «Університеті». Про це розповіли у поліції. Крадій дочекався прибуття…

1 тиждень ago

У Білій Церкві та Шкарівці виявлено незаконні сміттєзвалища небезпечних відходів

“Ділки” закопували небезпечні речовини у землю під виглядом надання послуг з вивезення та утилізації відходів. …

1 тиждень ago

У Білій Церкві побудують садочок за 167 млн грн коштом Європейського інвестиційного банку

Управління капітального будівництва Білоцерківської міської ради Київської області 4 листопада за результатами тендеру замовило ТОВ…

1 тиждень ago

У Білій Церкві виділили понад 3 млн грн на будівництво місцевої системи оповіщення

Рішенням депутатів Білоцерківської міської ради було виділено 3 млн 227, 8 тис грн на будівництво…

2 тижні ago

Білоцерківець Дмитро Шерехора – бронзовий призер чемпіонату України з класичного пауерліфтингу

Вихованець ДЮСШ "Богатир" ШЕРЕХОРА Дмитро зайняв 🥉місце із загальним результатом 637,5 кг ( присідання -…

2 тижні ago

З 22 жовтня у Білій Церкві розпочнеться включення опалення житлового фонду

З 22 жовтня у Білій Церкві розпочнуть процедуру включення систем опалення житлового фонду Відповідне рішення…

1 місяць ago