Річка Рось є правою притокою Дніпра. Основними екологічними проблемами басейну Росі є надмірне зарегулювання стоку, забруднення стічними водами, розораність берегів, інтродукція нових видів.
Про це на своїй сторінці в соціальній мережі “Фейсбук” повідомив начальник начальник управління екологічного нагляду (контролю) у Черкаській області Олександр Позняков.
Басейн річки Рось належить до найбільш зарегульованих в Україні: загальна кількість водосховищ становила 66, ставків — 2322.
У створі гідропосту Корсунь-Шевченківський середня за місяць витрата води була 3,03 м3/с або 18 % липневої норми, тим самим досягнувши значень нижче критеріїв маловоддя.
Враховуючи наведене та реагуючи на звернення громадян спеціалістами Державної екологічної інспекції Центрального округу 19 серпня разом з громадським активістом О.Собченком проведено обстеження річки Рось та відібрано проби поверхневої води:
• в районі понтонного мосту смт. Стеблів;
• верхній б’єф Стеблівської ГЕС;
• нижній б’єф Стеблівської ГЕС;
• в районі с. Яблунівка, Корсунь – Шевченківський район;
• нижче м. Корсунь – Шевченківський.
Під час обстеження берегової лінії річки Рось масового замору водних живих біоресурсів не виявлено, лиш поодинокі екземпляри.
Концентрація розчиненого кисню у воді становила в придонних шарах річки від 0,99 до 2,2 мг/дм3, а в поверхневих від 4,0 до 8,7 мг/дм3 (при нормі не менше 4 мг/дм3). Повний гідрохімічний аналіз проводиться, результати через 5 днів.
Розчинений кисень використовується гідробіонтами (організми) для дихання та окиснення органічних речовин. Низька концентрація розчиненого кисню негативно впливає на біохімічні та екологічні процеси у водному об’єкті. Концентрація кисню у поверхневих шарах вища, ніж у глибинних за рахунок посиленої поверхневої аерації та інтенсивного проходження процесів фотосинтезу.
Зниження концентрації розчиненого у воді кисню веде до кисневого голодування (гіпоксії) – риби починають активніше рухатися, “кидатися”. У результаті потреба в кисні у них збільшується. Від нестачі кисню риби виснажуються, а потім гинуть.
Для зменшення загрози виникнення заморних явищ, одним з перших заходів потрібно збільшити проточність води.
Тому Інспекцією направлено лист до Регіонального офісу водних ресурсів річки Рось для перегляду режимів роботи водосховищ комплексного призначення та водогосподарських систем ріки Рось.
Генерал-лейтенант Сергій Наєв завершив каденцію на посаді командира тактичної групи "Вугледар". Він розповів, що за…
Генерал-лейтенант Сергій Наєв звітує про досягнення тактичної групи «Вугледар»: передані антидронові сітки, медичний транспорт і…
У наших штурмах не беруть участі непідготовлені. Ми не воюємо заради звітності чи галочки у…
Розпочато один із наймасштабніших обмінів з початку повномасштабного вторгнення — у форматі 1000 на 1000.…
Американське видання The New York Times опублікувало статтю про українського вчителя історії Віталія Дрібницю з…
Генерал-лейтенант Сергій Наєв доповів про надзвичайно напружену ситуацію на Новопавлівському та Покровському напрямках. Попри шалені…