Categories: Новини

Біла Церква увійшла до пілотного проекту з Національної інфраструктури геопросторових даних

Сьогодні, 29 квітня, у прес-центрі інформаційного агентства «Інтерфакс-Україна»  Міністерство аграрної політики та продовольства і Держгеокадастр презентували геопортал пілотного проекту Національної інфраструктури геопросторових даних.

Про це повідомив Урядовий портал.

До пілотного проекту увійшли 6 міст України: Біла Церква, Житомир, Львів, Маріуполь, Миколаїв і Полтава, а також Харківська і Львівська області та 75 ОТГ з різних регіонів України. Пілотний проект Національної інфраструктури геопросторових даних вже включає більше ніж 1000 наборів даних різного типу. Дані доступні як для перегляду, так і для завантаження у вільному доступі.

Наразі очікується прийняття необхідних нормативно-правових документів особливо в частині забезпечення фінансування та переходу від пілотної версії до експлуатації на національному рівні.

«Сьогодні нарешті настав день, на який ми очікували понад 20 років. Ми презентуємо революційний прототип пілотного проекту Національної інфраструктури геопросторових даних, над яким працювали останній рік. Це геопортал пілотного проекту, який передбачає можливість повної інтеграції в онлайн режимі геопросторових даних про ресурси, зокрема землю, воду, ліс та інші природні ресурси, а також інфраструктуру, дані про інженерні мережі та дороги України. Наразі портал перебуває на стадії дослідної експлуатації. Невдовзі будь-яка людина зможе зайти і за допомогою простого пошуку переглянути інформацію не тільки про природні ресурси держави, але і ознайомитись із встановленими обмеженнями, охоронними зонами чи червоними лініями. У рамках пілотного проекту вся зазначена інформація буде знаходитись у відкритому доступі», – сказав Міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко.

Зараз доступ до  порталу отримує експертне середовище з-поміж держателів наборів даних, а також передбачена можливість приєднання нових держателів даних.

Унікальність системи Національної інфраструктури геопросторових даних полягає в тому, що всі дані, які будуть відображені в ній, не зібрані фізично, а інтегровані за допомогою сервісів у режимі онлайн. Наприклад, якщо у Львові будуть внесені зміни в містобудівну документацію чи оновлено місцеві ортофотоплани – це миттєво відображатиметься на Національному геопорталі у майбутньому.

admin

Recent Posts

Сергій Наєв: за два місяці командування звільнено Дніпроенергію і знижено втрати на 20%

Генерал-лейтенант Сергій Наєв підбив підсумки двох місяців командування тактичною групою. За цей час українським силам…

2 дні ago

5-річна плавчиня з Білої Церкви виборола золото та два срібла на Всеукраїнських змаганнях з плавання

Змагання з плавання «Разом до перемоги» відбулися в місті Одеса 5-6 квітня. На дистанції 100…

2 дні ago

Де і коли Росія посилить наступ: Наєв описав ворожі плани

Росія готується до посилення наступу перед 9 травня. Сергій Наєв розповів про плани противника. Генерал-лейтенант Сергій Наєв…

1 тиждень ago

Сергій Наєв показав яскраве відео знищення колони російської техніки

Противника було заманено в заздалегідь підготовлену пастку, зупинено, після чого завдано нищівного вогневого ураження силами…

1 тиждень ago

211 млн грн та 2000 БпЛА, – Сергій Наєв розповів про допомогу для наших захисників

Майже 211 мільйонів гривень — це не просто цифра. Це ударна сила в небі. Це…

3 тижні ago

Зустріч із генералом Сергієм Наєвим: моральний дух військових і ситуація на фронті

"Несподівана зустріч із генералом Сергієм Наєвим, який останнім часом привертає багато уваги. Радий побачити генерала…

3 тижні ago